×
Etiketë: mbahen
Lajme29 Shtator 2020
Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të lejojë të mbahen ceremonitë fetare. Në njoftimin e bërë nga BIK thuhet se ky vendim është marrë pas vendimeve të fundit të Qeverisë së Kosovës, ku...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Aktualisht më shumë se 50 fëmijë shqiptarë janë çuar me forcë në kampet e Sirisë. Mide Dumani nuk i ka parë fëmijët e saj që nga viti 2014. I shoqi, një islamist radikal, iu bashkua...
Front TV25 Shtator 2020
Askush nuk e di nëse do të ketë apo jo zgjedhje këtë vit. Por, në rast se ndodhin, dikush,  veçse e ka ndarë mendjen se kë do ta votojë në to. Madje jo veç ai....
Lajme22 Shtator 2020
Zgjedhjet e parapara lokale për vitin e ardhshëm rrezikojnë të mos mbahen, si shkak i shkurtimeve buxhetore. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paraqitur në Ministrinë e Financave planifikimin buxhetor për organizimin e këtyre zgjedhjeve, e...
Lajme16 Shtator 2020
Përhapja e pandemisë së Coronavirusit në Kosovë më së rëndi ka ndikuar në sektorin e hotelerisë. Kjo, pasi Qeveria mori vendim për mbylljen e përkohshme të shumë bizneseve, ndaloi grumbullimin e njerëzve, si dhe u...
Lajme08 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se hetuesit e Gjykatës Speciale kanë shkuar në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, të cilët i kanë marrë disa kopje që janë...
Lajme03 Gusht 2020
Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbahen dy protesta.Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve mban protestë. (Para Qeverisë së Kosovës, ora 10:00) Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu”...
Lajme01 Gusht 2020
Ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji, ka vendosur që meshët në Kosovë të kremtohen pa pjesëmarrje të besimtarëve. Kështu thuhet në faqen zyrtare në Facebook të Katedrales Nëna Tereza. “Ju lajmërojmë se, për shkak të gjendjes...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Pas 86 vjetësh, besimtarët myslimanë në Turqi do t’i mbajnë lutjet e së premtes në objektin e ish-muzeut të Shën Sofisë, të cilin Turqia e ktheu në një xhami, përmes një dekreti presidencial. Mozaikët e...
Lajme23 Korrik 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar lidhur me zgjedhjet e ardhshme për rektor të UP’së. Përmes një postimi në Twitter, ambasada amerikane ka thënë se lidershipi i ri i UP’së duhet të zgjedhet në bazë...
Lajme23 Korrik 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar lidhur me zgjedhjet e ardhshme për rektor të UP’së. Përmes një postimi në Twitter, ambasada amerikane ka thënë se lidershipi i ri i UP’së duhet të zgjedhet në bazë...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Sirianët kanë dalë të dielën në vendvotime në rajonet e kontrolluara nga forcat qeveritare në vendin e shkatërruar nga lufta, i cili të dielën ka mbajtur zgjedhjet parlamentare në kulmin e masave kufizuese kundër përhapjes...
Kronika16 Korrik 2020
Njohës të çështjeve juridike thonë se seancat duhet të mbahen online, ose në Pallat të Drejtësisë ku ka hapësirë. Këtu në Gjykatën Themelore të Prishtinës nuk po mbahet asnjë seancë gjyqësore. Të vetmet raste që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.