×
Etiketë: lind
Lajme29 Shtator 2020
Një vajzë 14-vjeçare nga Mitrovica është bërë nënë pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Gazeta Shneta ka mësuar nga burime brenda Klinikës së Gjinekologjisë se 14-vjeçarja ka...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Një imigrante që kishte testuar pozitive me koronavirus ka lindur foshnjën në helikopter, ndërsa ajo ishte duke u transportuar për në Sicili nga ishulli i vogël italian Lampedusa. Qeveria rajonale e Sicilisë të martën ka...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Banorët e fshatit më të vogël të Italisë po festojnë ardhjen në jetë të një banori të ri – Denisit, foshnja e parë që ka lindur atje në tetë vjet. Me lindjen e vogëlushit, popullsia...
Lajme21 Korrik 2020
Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, ka propozuar që secila grua që lind në spitalet publike të Kosovës të mbështetet me një pako në shumën prej 50 euro, me produkte të cilat janë esenciale për foshnjat...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Sot janë bërë 25 vjet që nga dita kur filluan masakrat e kryera nga shteti serb në Srebrenicë të Bosnjës dhe Hercegovinës që zgjatën për 11 ditë. Gjatë kësaj tragjedie janë vrarë 8,372 persona, ngjarje...
Lajme03 Korrik 2020
Në Klinikën Gjinekologjike po trajtohet një grua e cila ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19. Pacientja nga regjioni i Prizrenit ka përfunduar lindjen mbrëmë, derisa gjatë ditës pritet rezultati për foshnjën. Ndërkohë, që është...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Gjashtë emigrantë humbën jetën jashtë Libisë në një varkë që u përmbys në det ndërsa 93 të tjerë u kthyen në Kohms nga Garda Bregdetare e vendit afrikan. Organizata Ndërkombëtare për Migracionin e bëri të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.