×
Etiketë: kushtet
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme...
Lajme15 Shtator 2020
Në shkollat e Kosovës sot ka nisur viti i ri shkollor. Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, ka thënë që përkundër kushteve të pazakonta si shkak i pandemisë sipas tij, procesi mësimor ka nisur mirë. “Në...
Lajme31 Gusht 2020
Ndonëse është vendosur që nxënësit të rikthehen nëpër shkolla nga 14 shtatori, fillimi i vitit të ri shkollor mund të shtyhet edhe disa ditë të tjera. Këtë e ka paralajmëruar Sindikata e Bashkuar e Arsimit,...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të vazhdojnë të lëvizin në shtetet e rajonit, në të njëjtat kushte si edhe aktualisht. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha për Alsat se ende nuk është marrë asnjë...
Lajme26 Gusht 2020
Një numër i shteteve anëtare të Bashkimit Evropian të cilat janë skeptike në pyetjen nëse Kosovës duhet t’i jepet drita e gjelbër për lëvizjen e lirë në zonën Schengen kanë kërkuar nga Komision i Evropian...
Lajme06 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) ka treguar kushtet dhe kriteret për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të të vitit shkollor 2020/21, pas anulimit të testit të arritshmërisë. Testi i arritshmërisë u anulua shkaku...
Lajme05 Gusht 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se sot, në Komisionin për Buxhet dhe Financa, është miratuar dhe përcjell për seancë projektligji për rimëkëmbje ekonomike. “Po krijohen kushtet për zbatim të plotë të pakos për...
Lajme18 Korrik 2020
Infermieri i Klinikës së Reumatologjisë në QKUK, Enlirat Duraku, i cili njëherësh është sekretar i përgjithshëm në Sindikatën e infermierëve, ka treguar për vështirësitë me të cilat përballen infermierët në Qendrën Klinike dhe Universitare të...
Lajme01 Korrik 2020
Gjermania mori sot kryesimin e Këshillit të Bashkimit Evropian duke ngjallur shpresa të reja te populli i Kosovës rreth liberalizimit të vizave. Ky proces ka ngecur pavarësisht se autoritetet në Kosovë janë të sigurtë se...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Bujqit dhe fermerët në rajonin e Kumanovës, kërkojnë kushtet elementare për mbijetesën e tyre dhe të kulturave bujqësore. Ata që kanë ferma në lagjen Potok Serava nuk kanë energji elektrike, ujë dhe as rrugë të...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Kryetari i Kuvendit Komunal të Ulqinit, Ilir Capuni ka folur për mundësinë e liberalizimit të masave që do t’iu mundësonte qytetarëve nga Kosova të shkonin në Ulqin. Capuni në RTV Dukagjini ka thënë se qytetarët...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Parlamenti Evropian miratoi te enjten, amendamentin me 15 kushte për qeverinë në Shqipëri para nisjes së negociatave. Me 388 vota pro, 280 kundër dhe 19 abstenime, u miratua amendamenti i Grupit të Partive Popullore Europiane....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.