×
Etiketë: konsiderueshme
Lajme19 Gusht 2020
Mot i ligë ka mbretëruar dy ditëve të fundit në vendin tonë. Shi i rrëmbyeshëm e me bubulima, pati veçmas gjatë orëve të mbrëmjes. Veç bereqetit, moti, shkaktoi jo pak dëme në kultura bujqësore. Por,...
Lajme18 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit është goditur të martën në mbrëmje nga një stuhi e fortë ere e shiu, ku janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në pronën publike dhe private, por fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz....
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Adoleshentët dhe të rinjtë që pinë rregullisht cigare elektronike janë shumë më të predispozuar për t’u sëmurur më rëndë me COVID-19 sesa jo duhanpirësit në të njëjtën moshë. Për herë të parë një ekip mjekësh...
Lajme09 Gusht 2020
Si pasojë e pandemisë në vendin tonë, është shënuar rënie e konsiderueshme e importit të automjeteve me rreth 30 përqind. Ndonëse gjatë kësaj periudhe, Kosova ka rënie të importit në përgjithësi për produkte të ndryshme...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Ekonomisë së eurozonës do t’i duhet kohë të rimëkëmbet nga tronditja e shkaktuar nga pandemia e COVID-19, paralajmëroi sot kryekonomisti i BQE-së, Philip Lane. “Vazhdimi i pasigurisë në lidhje me evolucionin e pandemisë po zbeh...
Lajme16 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka thënë se  kryeministri Hoti nuk ka udhëtuar për qejf ne Bruksel por se e ka obligim kushtetues. Kjo deklaratë vjen pas një reagimi të Keshilltarit të Presidentit Adil Behramaj i cili...
Lajme16 Korrik 2020
Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë për Front Online, se Pakoja për Rimëkëmbjen Ekonomike, që është propozuar nga Qeveria e Kosovës, është një Pako me vlerë të konsiderueshme. “Pako si vlerë është...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar se janë hequr një numër kufizimesh të vendosura për shkak të koronavirusit. Kafenetë dhe restorantet po rihapen në të gjithë Francën dhe do të lejohet udhëtimi në vendet e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.