×
Etiketë: kolapsit
Lajme22 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 66 raste të reja me Coronavirus, transmeton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i...
Front TV04 Gusht 2020
Lirimi i masave për parandalimin përhapjes së Coronavirusit, ka bërë që në ditët e fundit të rritet numri i rasteve të reja me më këtë virus. E pas rritjes së numri të të infektuarve janë...
Lajme01 Gusht 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Bekim Haxhiu ka akuzuar Qeverinë e Avdullah Hotit dhe ish-Qeverinë e Albin Kurtit për gjendjen e krijuar me koronavirus në vend, ku vetëm në dy ditët e fundit...
Lajme27 Korrik 2020
Rritja e shpejtë e numrit të të infektuarve me coronavirus në Kosovë, ka bërë që të jepet alarmi se vendi do të futet në kolaps pasi nuk do të ketë më vende në Spitale për...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka dhënë detaje rreth numrit të persnave të cilët janë shtrirë në QKUK e spitalet tjera rajonale e që janë të prekur me Covid-19. Hoti theksoi se kapacitetet spitalore janë...
Biznes25 Korrik 2020
Një pjesë e madhe e bizneseve do të futen në kolaps dhe dhjetëra mijëra vende të punës do të mbyllën për shkak të vonesave të zbatimit të pakos emergjente fiskale dhe mangësive që i ka...
Lajme23 Korrik 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë beson se situata e jashtëzakonshme nëpër të cilën po kalon ekonomia e vendit kërkon edhe qasje dhe veprime të jashtëzakonshme, prandaj janë për keqardhje dhe të papranueshme veprimet e ngadalshme...
Lajme08 Korrik 2020
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka vlerësuar se masat e fundit të marra nga Qeveria e Kosovës për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit, e shpie këtë sektor drejt kolapsit ekonomik. Me vendimin e Qeverisë së...
Lajme23 Qershor 2020
Kryetari i Federatës së Sindikatave në Shëndetësi, Blerim Syla ka deklaruar se Kosova gjendet para një kolapsi, duke e lidhur me pandeminë Covid-19.Ai ka apeluar tek qytetarët të kenë kujdes të shtuar në këtë periudhë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.