×
Etiketë: Koalicion
Lajme29 Shtator 2020
Zafir Berisha i NISMA-s ka thënë se më parë preferon bashkimin e PDK-së në koalicionin aktual sesa shkuarjen në zgjedhje. Por edhe në rast se ndodhin këto të fundit, ai u shpreh i sigurt se...
Lajme16 Shtator 2020
Ekipi dialogues i Kosovës në procesin e negociatave me Serbinë mund të pësojë ndryshime të vogla. Dy ministrat e AAK-së, ai i Drejtësisë, Selim Selimi, dhe ajo e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, me gjasë...
Lajme10 Shtator 2020
Pas disa përplasjeve që i kanë pasur partnerët e koalicionit, sot në njërin nga hotelet e Prishtinës janë takuar kreu i LDK’së, Isa Mustafa, kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj dhe kreu i Nismës, Fatmir Limaj....
Lajme09 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës (PDK), nuk po duhet se ka aspirata për postin e Presidentit. Të paktën kështu ka deklaruar për Front Online, deputetja e kësaj partie, Besa Ismaili. “Për besë unë nuk merrem me...
Lajme08 Shtator 2020
Diskutimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, zgjatën me muaj derisa arritën marrëveshjen për koalicion, e gjatë kësaj kohe duket se anëtarë të kësaj partie po bisedonin edhe me parti të tjera për...
Lajme28 Gusht 2020
Haxhi Shala, deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se Kosovës i duhet një koalicion më i gjerë qeverisës për të përfunduar bisedimet me Serbinë. Në Interaktiv të KTV-së ai ka thënë se...
Lajme20 Gusht 2020
Në emisionin Frontal të Televizionit 7, zyrtarja e lartë e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu është përgjigjur se me kë bën koalicion LVV’ja po të mbahen zgjedhjet, kur ka raporte të këqija me të gjitha subjektet e...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Lidhja Socialdemokratike dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë ndarë edhe postet ministrore në kabinetin e ri qeveritar të Maqedonisë së Veriut, edhe pse këtë zyrtarisht nuk e kanë bërë ende të ditur. Marrëveshja do të...
Lajme12 Gusht 2020
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, e cilëson provokim patrullimin e xhandarmërisë serbe në territorin e Kosovës. Në intervistën dhënë RTK-së për herë të parë pas shërimit nga COVID-19, Isa Mustafa foli edhe për lëkundjet e...
Lajme05 Gusht 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur kritikave të kreut të AAK-së dhe partnerit të koalicionit, Ramush Haradinajt, pasi ky i fundit, mbrëmë në televizionin publik, dha shenja se koalicioni mund të prishet nëse...
Lajme25 Korrik 2020
Analisti poliyik Ismail Tasholli, ka thënë se të gjitha partitë politike që para zgjedhjeve i vendosnin vija të kuqe PDK-së, sot po e lusin PDK-në për të hyrë në koalivion. Tasholli ka shkruar në faqen...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, ka thënë se ata janë duke fituar në zgjedhjet parlamentare të Maqedonisë së Veriut, njofton Klan Kosova. Ai në një konferencë për media pas përfundimit të procesit zgjedhor ka theksuar...
Lajme23 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti dhe kryetari i AAK-së në Viti Faruk Nura kanë nënshkruar zyrtarisht koalicionin për bashkëqeverisje në Komunën e Vitisë. AAK me marrëveshjen për bashkëqeverisje do ta drejtoj Drejtorinë e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.