Lajme

Berisha i NISMA-s pro bashkimit të PDK-së në koalicion, me Vetëvendosjen thotë se nuk shkojnë as në Xhenet

Berisha i NISMA-s pro bashkimit të PDK-së në koalicion, me Vetëvendosjen thotë se nuk shkojnë as në Xhenet
21:50 | 29 Shtator 2020

Zafir Berisha i NISMA-s ka thënë se më parë preferon bashkimin e PDK-së në koalicionin aktual sesa shkuarjen në zgjedhje.

Por edhe në rast se ndodhin këto të fundit, ai u shpreh i sigurt se do ta kalojnë pragun si parti.

Dilema e vetme sipas tij është vetëm nëse do të marrin 8 apo 9 deputetë.

Ndërsa sa i përket Vetëvendosje, Berisha, i ra trup.

“Me ta as në Xhenet nuk shkojmë, ndonëse i kemi pru vetë në Qeveri”, u shpreh ai për Kanal 10.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera