×
Etiketë: bashkimit
Lajme29 Shtator 2020
Zafir Berisha i NISMA-s ka thënë se më parë preferon bashkimin e PDK-së në koalicionin aktual sesa shkuarjen në zgjedhje. Por edhe në rast se ndodhin këto të fundit, ai u shpreh i sigurt se...
Ekonomi10 Gusht 2020
Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje korresponduese (mbledhje elektronike), në të cilën ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes...
Lajme25 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar vrasjen e policit Enver Zymberi, në nëntë vjetorin e aksionit të Policisë së Kosovës në Veri të Mitrovicës. Thaçi ka thënë se 25 korriku është data e bashkimit...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Temperaturat në Arktikun siberian arritën nivele rekord në qershor me disa zona ku termometri shkoi deri në 10 gradë Celsius. Shkencëtarët thonë se i nxehti ka ndihmuar zjarret në rajon duke rezultuar në çlirimin e...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Një nga “viktimat” e pandemisë së koronavirusit në gjithë botën ishte programi ambicioz i Kroacisë për kryesinë gjashtëmujore të radhës së Bashkimit Evropian, që përfundoi të martën. “Megjithë planet tona më të mira fillestare për...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Ish-kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talata Xhaferi në një konferencë për shtyp u bëri thirrje partive shqiptare të mbështesin projektin Kryeministër Shqiptar. “Ideja për një Kryeministër – shqiptar, me siguri më së shumti...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.