Lajme

Thaçi përkujton vrasjen e Enver Zymberit: 25 Korriku është dita e bashkimit të Kosovës

Thaçi përkujton vrasjen e Enver Zymberit: 25 Korriku është dita e bashkimit të Kosovës
11:08 | 25 Korrik 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar vrasjen e policit Enver Zymberi, në nëntë vjetorin e aksionit të Policisë së Kosovës në Veri të Mitrovicës.

Thaçi ka thënë se 25 korriku është data e bashkimit të Kosovës.

Ai është shprehur se aksioni i Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës në veri, nëntë vjet më parë, siguroi përfundimisht bashkimin territorial të Republikës së Kosovës

“Aksioni i Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës në veri, nëntë vjet më parë, siguroi përfundimisht bashkimin territorial të Republikës së Kosovës. Heroi i Kosovës, Enver Zymeri, personifikon sakrificën dhe përpjekjet tona për ruajtjen e integritetit territorial të shtetit tonë. 25 korriku është dita e bashkimit të Kosovës”, ka shkruar Thaçi, teksa ka publikuar edhe një video nga Liqeni i Ujmanit.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera