×
Etiketë: kandidatët
Lajme27 Shtator 2020
Kandidatët për patentë shofer nuk mund të hynë në test praktik, Ministria e Infrastrukturës thonë se po punohet. Kjo për arsye që personat që i testojnë apo ekzaminerët janë pa kontrata pune. Përderisa kandidatët e...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gazeta britanike ‘Financial Times’ njoftoi se do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe, gjatë së cilës vullnetarët do të infektohen qëllimisht me koronavirus, në mënyrë që të testojnë gatishmërinë e kandidatëve për...
Lajme15 Shtator 2020
Me 14 mars të këtij viti presidenti Hashim Thaçi i shtyu zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë. Këtë veprim ai e mori si masë preventive për përhapjen e koronavirusit në atë kohë kur në vend u...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Partia Agrare Ambientaliste u bëri thirrje publike shqiptarëve në Mal të Zi të unifikohen, bashkohen dhe përkushtohen për të votuar kandidatët shqiptarë që angazhohen për stabilitetin e Malit të Zi dhe paqen e prosperitetin në...
Lajme19 Gusht 2020
Sot me fillim nga ora 10 do të nisë intervistimi nga Këshilli Drejtues i UP-së, për tre kandidatët që synojnë postin e Rektorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”,për një mandat katër vjeçar. Bëhet fjalë...
Lajme18 Gusht 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar kandidatët për Qendrën për Studime Universitare në FSK dhe akademitë tjera gjegjëse, se me datën 19.08.2020 dhe 20.08.2020, duke filluar ora 09:00 në kazermën “Adem Jashari”, në Prishtinë do t’i...
Lajme13 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës po voton për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. Nga katër kandidatë sa janë përzgjedhur nga komisioni, deputetët do të votojnë për dy prej tyre. Driton Muharremi, Hashim Çollkau, Hasim...
Lajme11 Gusht 2020
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka dështuar të dërgojë listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat të Popullit në seancë për votim. Kjo pasi nuk pati...
Lajme15 Korrik 2020
Ditë më parë Prokuroria Speciale e Hagës ka bërë publike dërgimin e aktakuzës kundër kreut të PDK’së, Kadri Veselit, për konfirmim tek gjyqtari i procedurës paraprake. Një veprim i tillë i Prokurorisë së Hagës ka...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Punonjësit e sektorit të ceremonive të dasmave sëbashku me vajzat-nuset e reja të cilat kishin programuar dasmën e tyre, kanë protestuar në Romë mbi pasojat që pandemia i ka shkaktuar. Të veshura me të bardha...
Lajme19 Qershor 2020
18 persona ia kanë mësyrë garës për pozitën e Avokatit të Popullit. Në mesin e atyre që i ka hyrë kësaj gare është edhe ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani. Express u sjell emrat...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.