×
Etiketë: kandidate
Lajme12 Shtator 2020
Suksesi i të rinjve kosovarë në shtetet evropiane në profesione të ndryshme vazhdon të rritet nga viti në vit. Besijana Mustafa, e cila është vetëm 24 vjeçare, ku është në përgatitje të diplomit në mastër...
Lajme09 Shtator 2020
Në konkursin për drejtor të përgjithshëm të Doganës së Kosovës kanë aplikuar 18 kandidatë, ndër ta edhe ish-drejtori i këtij institucioni Bahri Berisha dhe U.d i drejtorit aktual Ibrahim Xhaka, raporton KosovaPress. Kosovapress ka siguruar...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Joe Biden, kandidati demokrat për zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, ka zgjedhur senatoren e Kalifornisë, Kamala Harris, si kandidate për nënpresidente. Harris 55-vjeçare u zgjodh senatore për herë të parë në vitin 2017 gjersa ka bërë...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë kumtoi se bota është e lumtur që ka aq shumë vaksina eksperimentale për Kovid-19, që konfirmon me faktin se për momentin zbatohen më shumë se 150 faza të hershme të testimeve....
Lajme02 Korrik 2020
Komisioni për Legjislacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës ka përfunduar procedurën e intervistimit të kandidatëve për anëtarë të KGJK-së nga Kuvendi, me ç’ rast ka propozuar për votim në seancë plenare 6 kandidatë, 4...
Lajme21 Qershor 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dje (20 qershor, 2020) përmes një letre dërguar Këshillit të Përgjithshëm, ka propozuar që Vjosa Osmani të shkarkohet nga pozita e nënkryetares së këtij subjekti politik. Pas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.