Gjuha:
×
  • Lajme
  • Lajme

    Kosovarja kandidate për asamblenë komunale në Fermo të Italisë

    FrontOnline
    12 Shtator 2020

    Suksesi i të rinjve kosovarë në shtetet evropiane në profesione të ndryshme vazhdon të rritet nga viti në vit.

    Besijana Mustafa, e cila është vetëm 24 vjeçare, ku është në përgatitje të diplomit në mastër për shkenca politike në Universitetin e Bolonjës, ka nisur rrugëtimin e saj në politikë.

    Ajo është kandidate për asamble komunale në Fermo të Italisë.

    Ajo ka lindur në fshatin Aqarevë të Skenderajt në vitin 1996. Ndërsa, kur ishte vetëm një vjeç prindërit e saj, Mustafë Mustafa dhe Valbona Kuçanaj, migruan në Itali, ku u rrit dhe u shkollua, duke qenë nxënëse dhe studente e shkëlqyer.

    Besijana Mustafa, studimet e Masterit në Shkencat Politike i vijoi në Bolonjë dhe tani është në përgatitje të diplomimit.

    Përveq shkollimit dhe nisjes së karrierës politike, Besijana Mustafa ka zhvilluar aktivitete edhe në Shoqatën “Skenderbeg”.

    Kolegët e saj në këtë shoqatë, ndihen krenarë me kontributin e saj për vite me radhë.

    Teksa ju kanë bërë thirrje gjithë komunitetit shqiptarë që t’i japin mbështetje Besianes për t’u zgjedhur asambliste.

    FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
    Nga Rubrika
    Lajme31 Maj 2023
    Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se e ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan,...
    Lajme31 Maj 2023
    Gazetarja Olha Priadko u strehua sot në Kosovë, në kuadër të programit “Journalists in Residence – Kosovo”. Ajo erdhi bashkë me djalin...
    Lajme31 Maj 2023
    Ish i dërguari special për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka komentuar përsëri për tensionet në veri. Me anë të një...
    Të tjera
    Lajme31 Maj 2023
    Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
    Lajme31 Maj 2023
    Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
    Lajme31 Maj 2023
    Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
    Lajme31 Maj 2023
    Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
    Bota/Rajoni31 Maj 2023
    Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
    Lajme31 Maj 2023
    Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

    FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.