×
Etiketë: jugore
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Koreja Jugore ka regjistruar 397 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit ,këto shifra janë më të lartat që nga muaji mars, transmeton Klan Kosova. Sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Reshjet e mëdha të shiut për disa ditë në Korenë Jugore kanë shkaktuar 13 viktima. Për më tepër, 13 persona të tjerë janë shpallur të zhdukur dhe mbi një mijë janë zhvendosur nga shtëpitë e...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Koreja e Jugut sot arrestoi udhëheqësin e një sekti fetar të lidhur me shpërthimin e vatrës më të madhe të koronavirusit në këtë vend aziatik. Sipas BBC, më shumë se 5000 anëtarë të kishës Shincheonji...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Drejtori i progamit për emergjenca në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, Mike Ryan, ka thënë se në Evropën Jugore dhe në Ballkan ka trend shqetësues të rasteve të koronavirusit. “Qartazi, Amerika është dukshëm ende vatra kryesore...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Sipas agjencisë ndërkombëtare të Kombeve të Bashkuara për mbrojtjen e fëmijëve, UNICEF, 120 milionë fëmijë në Azinë Jugore rrezikohen nga varfëria për shkak të përhapjes së vazhdueshme të koronavirusit. Azia Jugore, ku banon rreth një...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Korea Jugore ka konfirmuar valën e dytë të shpërthimit të koronavirusit të ri, derisa Ministri i Shëndetësisë së vendit ka paralajmëruar për një situatë të rënduar të rasteve. Ministri i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale të...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Zyrtarët e Koresë Jugore kanë thënë se Koreja Veriore e ka shkatërruar me bomba zyrën ndërlidhëse mes dy vendeve. Ky veprim erdhi vetëm disa orë pasi Koreja Veriore i përsëriti kërcënimet me veprime ushtarake ndaj...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.