Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Koreja Jugore regjistron raste rekorde ditore të infeksioneve me COVID-19

  FrontOnline
  23 Gusht 2020

  Koreja Jugore ka regjistruar 397 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit ,këto shifra janë më të lartat që nga muaji mars, transmeton Klan Kosova.

  Sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Korenë e Jugut, vetëm 10 nga këto raste të konfirmuara janë të lokalizuara në kryeqytetin, Seul.

  Koreja shërbeu si model për vendet tjera ku në fillim të pandemisë COVID-19 pasi mori masa rigoroze duke ndjekur gjurmimin e kontaktit,por tani ka shpërthime të reja të rasteve të infeksionit atje .

  Njohësit shëndetësorë thonë se vendi ende nuk e ka kaluar fazën me të rënd të infeksioneve, shkruan CNN.

  Aktualisht atje janë të konfirmuara 17,399 raste pozitive, kurse të vdekur janë 309 persona.

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Një deputet ukrainas ka treguar se si politikanët u strehuan menjëherë nën tokë gjatë një sulmi rus në Kiev në orët e...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale, tha të mërkurën...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.