×
Etiketë: jashari
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari ka kujtuar jetën dhe veprën e simbolit të rezistencës kombëtare Adem Demaçi, në dyvjetorin e ndarjes nga jeta. Ai në një postim në Facebook shkruan se kontributi i...
Lajme19 Korrik 2020
Njohësi i çështjeve politike dhe Drejtori i Organizatës “Demokracia Fillon Këtu”, Shemsi Jashari, ka publikuar dëshmi mbi rolin e “EULEX-it” në dënimin e krimeve të luftës. Në të gjeturat e tij, Jashari shkruan se nga...
Lajme09 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari sot ka vizituar fushatën e korrje-shirjeve në fshatin Aqarevë, ku ka parë nga afër këtë proces duke shpresuar që ky vit të jetë i bereqetshëm dhe puna e...
Ekonomi07 Korrik 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” LKIA, nga sot lidhet me qytetin e bukur Malmo të Suedisë përmes Kompanisë Ajrore Europiane "Air Mediterrenean". Këtë lajm e ka bërë të ditur ANP “Adem Jashari”. “Fluturimet e...
Lajme06 Korrik 2020
Qeveria e Republikës së Kosovës, pas shqyrtimit, ka miratuar vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e Vendimit të Qeverisë Nr. 02/08 të datës 23 qershor 2020 për rifillimin e fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem...
Lajme02 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka lutur qytetarët e kësaj komune që mos të hedhin mbeturina jashtë kontejnerëve, në të kundërtën janë të obliguar që të aplikojnë gjoba mandatorë për ndotësit e mjedisit....
Lajme30 Qershor 2020
Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jashari e ka quajtur të papranueshëm vendimin fundit të Gjykatës Kushtetuese për pavlefshmërinë e ligjit të Pagave në sektorin publik, raporton Front Online....
Lajme19 Qershor 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka njoftuar se janë anuluar fluturimet për sot dhe 20 e 21 qershor. Përmes një postimi në faqen zyrtare, ANP-ja ka lutur udhëtarët që për të dhëna shtesë të...
Lajme18 Qershor 2020
Vetëm në Komunën e Drenasit, 5 raste të reja kanë rezultuar mbrëmë pozitive me Coronavirus, raporton Front Online. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), njoftoi mbrëmë që të 5 rastet janë me vendbanim...
Lajme18 Qershor 2020
Për nder të Ditës së Çlirimit të Skenderajt, sot janë bërë homazhe pranë varrezave të dëshmorëve në Prekaz. Në këto homazhe ka marrë pjesë edhe kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, i cili ka thënë se...
Lajme16 Qershor 2020
Me 27 Qershor , me ftesë të të dërguarit të posaçëm të Trump, Richard Grenell pritet të takohen në Uashington, përfaqësuesit e Kosovës dhe ato të Serbisë për vazhdimin e dialogut.Një takim të tillë e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.