×
Etiketë: hapja
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni i Sëmundjeve Infektive i rekomandon Qeverisë heqjen e PCR testit negativ të obligueshëm për të hyrë në Maqedoni të Veriut. Rekomandimi i tyre do të diskutohet në mbledhjen e parë të Qeverisë. Instituti i...
Lajme19 Shtator 2020
Banjat janë pjesë e institucioneve shëndetësore të nivelit dytësor, të licencuara në MSH si Spitale Speciale, që nënkupton vazhdim të mjektimit të rasteve post operative apo rasteve të tjera të rekomanduara nga QKUK dhe spitalet...
Lajme16 Shtator 2020
Zyra e presidentit ka reaguar pas hapjes së temës për Asociacionin e komunave serbe në dialogun e Brukselit, raporton Front Online. Me këtë rast është thëne se hapja e temave të tilla është gabim i...
Lajme07 Shtator 2020
Ish-ambasadori i Kosovës në SHBA dhe Turqi, Avni Spahiu, nuk sheh ndonjë problem që Kosova të hapë ambasadë në Jerusalem, pasi sipas tij, këtë e ka bërë edhe partnerja strategjike e Kosovës, Shtetet e Bashkuara...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Zëdhënësi i BE-së për Politika të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë se sa për hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem dhe po ashtu zhvendosja e ambasadës së Serbisë në këtë qytet, këto...
Lajme06 Shtator 2020
Kosova ka marrë njohje nga Izraeli pas marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë në Uashington D.C. pjesë e kësaj marrëveshje ishte edhe hapja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Teksa Shqipëria pret tryezën e pare ndërqeveritare Shqipëri-BE, Brukseli i rikthehet bisedimeve teknike mbi kuadrin rregullator të negociatave me Shqipërinë. Zëdhënësja e Komisionarit për Zgjerim, Maja Kocijançiq i konfirmoi A2 se si për Tiranën dhe...
Lajme30 Gusht 2020
Ish-kryediplomati i Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se hapja e 58 shtëpive të reja në Veri të Mitrovicës, pikërish sot në ditën e të pagjeturve, nuk është e rastësishme. Ai ka thënë se në ditën...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Pandemia e koronavirusit në Europë po hyn në një moment delikat me nisjen e vitit të ri shkollor. Edhe pse klasat me nxënës deri tani nuk kanë luajtur rol në përhapjen e kovidit, provat e...
Lajme21 Gusht 2020
Sot ka filluar hapja, zgjerimi dhe rregullimi i tri rrugëve në fshatin Llazicë të Komunës së Malishevës. Rregullimi i këtyre rrugëve, bëhet në kuadër të rregullimit dhe ndërtimit të infrastrukturës rrugore në vendbanimet e Komunës...
Lajme17 Gusht 2020
Numrat me Covid 19 në Kosovë kanë pësuar një rënie të lehtë ditëve të fundit. Masat e marra ditë më parë nga Qeveria e Kosovës kanë rezultuar më rënie të lehtë e graduale të personave...
Lajme09 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në përputhje me vendimin e Qeverisë, MASH dhe IKSHPK po përgatisin udhëzuesin për mënyrën e organizimit të vitit të ri shkollor nga 1 shtatori. Hoti përmes një...
Lajme28 Korrik 2020
Çerdhet e mbyllura ishin shqetësimi, thuajse kryesor, për shumë prindër që s’patën ku t’i lënë fëmijët e tyre. Por, Qeveria nga sonte ka nënshkruar vendimin që e lejon hapjen e çerdheve, si ato publike edhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.