×
 • Lajme
 • Lajme

  Hapja e konkursit për regjistrim në shkollat e mesme rrezikon përhapjen e COVID-19

  FrontOnline
  17 Gusht 2020

  Numrat me Covid 19 në Kosovë kanë pësuar një rënie të lehtë ditëve të fundit.

  Masat e marra ditë më parë nga Qeveria e Kosovës kanë rezultuar më rënie të lehtë e graduale të personave të infektuar me koronavirus në vend.

  Hapja e konkurseve në nivelet e arsimit fillor dhe të mesëm mund të jetë rrezik permanent për hapjen e Covid 19 në vend.

  Mjafton të shikoni tollovinë e krijuar të gjimnazi “Xhevdet Doda” në Prishtinë.

  Pa maskë e pa fare distancë, shumë të rinj prishtinas po aplikojnë në nivelet më të larta të shkollimit.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Të tjera
  Sport27 Maj 2024
  Ermal Krasniqi është vetëm një hap larg transferimit te Sparta Praga. Reprezentuesi i Kosovës që është aktualisht pjesë e Rapid Bukureshtit, do...
  Lajme27 Maj 2024
  Ramush Haradianj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka pretenduar të hënën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “është i...
  Lajme27 Maj 2024
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se nuk do të këtë përparim të Kosovës dhe Serbisë drejtë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar në përvjetorin e vdekjes së saj, nënën Pashkë. Kurti ka thënë se bijtë e saj,...
  Sport27 Maj 2024
  Jadon Sancho i dërgoi një mesazh ish-bashkëlojtarit Jude Bellingham pasi u konfirmua se Real Madridi do të përballet me Borussia Dortmundin në...
  Lajme27 Maj 2024
  Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shënuar “Dita e Përkujtimeve”. Qëllimi kryesor i kësaj feste është të nderojë dhe të kujtojë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.