×
Etiketë: grua
Kronika30 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arritur që ta arrestojë një person në fshatin Vragoli të Fushë Kosovës . i dyshuari kishte tentuar që ta dhunojë seksualisht viktimën kosovare. Policia për këtë rast ka njoftuar policinë. I...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se gjatë javës së ardhshme do të nominojë një grua për ta zëvendësuar gjykatësen e Supremes, Ruth Bader Ginsburg, duke përshkallëzuar përplasjet politike për pasardhësen e saj. Ginsburg 87-vjeçare...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Një grua në Gjermani është bërë viktima e parë e sulmeve kibernetike ndaj institucioneve shëndetësore pasi një spital nuk mundi ta pranonte atë për trajtim shkaku i sulmit të hakerëve ndaj sistemit kompjuterik. Prokurorët gjermanë...
Kronika18 Shtator 2020
Dhuna ndaj grave ka qenë temë diskutimi e këtyre ditëve në shumë debate televizive. Mirëpo përveç dhunës brenda familjes, ku burrat sulmojnë gratë, një rast i dhunës ka ndodhur edhe në trafik në Prishtinë, ku...
Kronika18 Shtator 2020
Në Gjakovë është raportuar për një sulm seksual. Një grua kosovare ka raportuar se derisa kishte qenë në rrugë kishte takuar tre persona të panjohur, ku njëri prej tyre me dhunë kishte filluar ta prekte...
Kronika16 Shtator 2020
Zëdhënsja e Policisë së Kosovës, Flora Ameti, ka dhënë detaje për Front Online për aksidentin në Vranidoll. Sipas saj, një grua është në gjendje të rëndë. "Rreth orës 14:00, në rrugën Prishtinë-Podujevë ka ndodhur një...
Kronika16 Shtator 2020
Në qytetin e Prizrenit një grua ka tentuar që t’ia marrë jetën vetës duke konsumuar një sasi të tepruar të baranave. Sipas policisë së Kosovës, arsyeja e kësaj ngjarje kishte të bënte ngase viktima kishte...
Kronika14 Shtator 2020
Është arrestuar një grua në Fushë Kosovë, pasi e njëjta ishte hasur duke keqtrajtuar fëmijën e saj. Me urdhër të prokurorit fëmija është dërguar në strehimore, thuhet në raportin policor. Ndërkaq e dyshuara është dërguar...
Kronika10 Shtator 2020
Një grua nga Kaçaniku është lënduar derisa ka qenë duke punuar në një fabrikë Rasti ka ndodhur mesditën e së mërkurës në Kaçanik, njofton policia. “Viktima femër kosovare është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor pasi që...
Kronika03 Shtator 2020
Një person në Gjilan është zhdukur më 1 shtator. Nga policia bëjnë të ditur se një burrë ka lajmëruar në polici se gruaja e tij është larguar nga shtëpia dhe ende nuk është kthyer. Njësitë...
Kronika31 Gusht 2020
Policia në Mitrovicë ka arrestuar një person i cili kishte ngacmuar seksualisht një grua Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Mitrovicë, njofton policia në raportin 24 orësh. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar,...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Në një aksident komunikacioni në Amerikë kanë vdekur burrë e grua nga Mali i Zi, Biserë Rami dhe Muharrem Frulkcaj. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët përmes shkrimeve në Facebook. “Një grua fantastike, nga...
Lajme27 Gusht 2020
Një grua është gjetur e vdekur dje në fshatin Hogosht të Kamenicës. Siç njofton PK në raportin 24 orësh, me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion. “Fsh....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.