Kronika

Prizren: Një grua tenton të vetëvritet, arsyeja, mbeti shtatzënë me të fejuarën

Prizren: Një grua tenton të vetëvritet, arsyeja, mbeti shtatzënë me të fejuarën
10:12 | 16 Shtator 2020

Në qytetin e Prizrenit një grua ka tentuar që t’ia marrë jetën vetës duke konsumuar një sasi të tepruar të baranave. Sipas policisë së Kosovës, arsyeja e kësaj ngjarje kishte të bënte ngase viktima kishte mbetur shtatzënë me të fejuarin e saj.

“Prizren 14.09.2020 – 19:20. Është raportuar se viktima femër kosovare ka tentuar të vetëvritet duke konsumuar sasi të tepruar te barnave. Sipas viktimës, motivi ishte për arsye se e njëjta kishte mbetur shtatzënë me të fejuarit e saj të dyshuarit mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palë janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera