×
Etiketë: gjilanit
Lajme29 Shtator 2020
Kuvendi Komunal i Gjilanit, në seancën e sotme e kryesuar nga Shpresa Kurteshi-Emini, ka miratuar propozim buxhetin për vitin 2021, si dhe vlerësimet e hershme për vitet 20202-2023, vendimin paraprak për dhënien në shfrytëzim afatshkurtër...
Lajme28 Shtator 2020
Në fillim të vitit të kaluar (2019) anëtarët e komisionit të rivlerësimit të tenderit të Autostradës së Gjilanit e kanë dhënë dëshminë e tyre në hetuesi. Tre anëtarët, I.B, M.E dhe L.Li kanë deklaruar se...
Lajme26 Shtator 2020
Të gjitha dëshmitë e deritashme tregojnë se tenderi “Ndërtimi i autoudhës A7”, i njohur si autostrada e Gjilanit është manipuluar nga ana e menaxhmentit të ministrisë që drejtohej nga Pal Lekaj i AAK-së. Përkundër dëshmive,...
Lajme24 Shtator 2020
Komiteti i Gjilanit për parandalimin e përhapjes së COVID-19, ka mbajtur sot takim me drejtorët e shkollave të Gjilanit, duke respektuar masat kundër virusit. Qëllimi i takimit, i cili është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli,...
Lajme23 Shtator 2020
Ka ndërruar jetë në mëngjesin e së mërkurës ish-presidenti dhe donatori i SC Gjilanit Shukri Sylejmani, raporton KosovaPress. Lajmin e ka konfirmuar klubi i SC Gjilanit nëpërmjet një postimi në faqen e tyre zyrtare në...
Lajme21 Shtator 2020
Universiteti “Kadri Zeka” në Gjilan, ka hapur konkurs për studimet pasdiplomike – MASTER, për vitin akademik 2020/2021, ku do të regjistrojë 100 studentë të rregullt, për programet E-Qeverisja, program ky i përbashkët mes Fakultetit të...
Lajme18 Shtator 2020
Drejtori i Spitalit të Gjilanit, Nisret Hajrullahu ka treguar se në këtë spital 21 pacient të infektuar me Coronavirus janë duke u trajtuar. Sipas tij, numri i pacientëve të infektuar është më i ulët se...
Lajme15 Shtator 2020
Këshilli Shtetëror i Cilësisë (KSHC) i Republikës së Kosovës, ka akredituar Fakultetin Juridik i Përgjithshëm për periudhën pesë vjeçare, tetor 2020 – 30 shtator 2025, dhe Fakultetin Ekonomik programi Menaxhment dhe Ndërmarrësi me dy profile:...
Lajme15 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara nga...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga Komiteti për menaxhimin e emergjencave dhe stafit të Drejtorisë Komunale të Arsimit, kanë vizituar Shkollën e Mesme të Ulët, “Musa Zajmi”, për të përcjellur nga...
Kronika10 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj 6 personave për veprën penale të fajdesë. Në mesin e të akuzuarve është edhe këshilltari komunal i Gjilanit, Ibish Ibishi dhe një mjek nga Spitali Regjional i...
Lajme08 Shtator 2020
Kuvendi Komunal i Gjilanit, në një seancë të jashtëzakonshme, të kryesuar nga Shpresa Kurteshi - Emini, ka miratuar transferin e mjeteve financiare nga kategoria e shpenzimeve në kategorinë e investimeve kapitale, ku sqarimet e nevojshme...
Lajme28 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit ka njoftuar se të dielën nga ora 06:00 deri në ora 19:00 rruga kryesore në qendër të qytetit do të jetë e bllokuar. “Komuna e Gjilanit njofton qytetarët se të dielen (30.08.2020),...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.