×
Etiketë: ftesës
Lajme03 Shtator 2020
Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Çeku derisa ka treguar që ka marrë ftesë nga Specialja ka thënë edhe se do t’i përgjigjet kësaj...
Lajme20 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka themeluar sot Bordin këshillëdhënës për COVID-19, në krye me mikrobiologun Lul Raka. Ai ka bërë me dije se ky bord do të ftoj për takim katër ish-ministrat e fundit...
Lajme13 Korrik 2020
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, në mbrojtje të pragut të shtëpisë, dinjitetit dhe Atdheut. Haradinaj deklaroi se në çdo rrethanë përgjatë historisë është...
Lajme08 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale për presidentin Hashim Thaçi. Kreu i Nismës ka shkruar në Facebook, se çmon gatishmërinë e presidentit për t’iu përgjigjur pozitivisht...
Lajme05 Korrik 2020
Vetëm njohja reciproke siguron normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, tha kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një intervistë ekskluzive për DW. DW: Kryeministër Hoti, morët detyrën në një kohë jo të lehtë, në kohën e pandemisë,...
Lajme18 Qershor 2020
Deputetja Duda Balje dhe deputeti Albert Kinolli janë parë duke hyrë në objektin e Qeverisë, atu ku për pak pritet që të fillojë takimi i thirrur nga kryeministri Avdullah Hoti. Pos deputetëve të komuniteteve, në...
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka ftuar liderët partiakë të vendit në një takim nesër, nga ora 11:00, për të bashkërenduar qëndrimet e spektrit politik në vend për dialogun, para vizitës së planifikuar më 27...
Lajme17 Qershor 2020
Edhe Partia Demokratike e Kosovës e ka refuzuar ftesën e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti për takim para shkuarjes në SHBA për takimin me palën serbe. Në reagimin e PDK-së thuhet se qasja e Hotit...
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, para takimit në Uashington ka ftuar për nesër në një takim të përbashkët të gjithë liderët politik.Lidhur me këtë ftesë ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje. Zëdhënësi i saj, Arlind Manxhuka ka thënë se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.