×
Etiketë: fsk
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar kandidatët për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës se Bordi Përzgjedhës ka bërë miratimin e listës së kandidatëve që i plotësojnë kriteret për tu proceduar për testime. Përmes një...
Lajme28 Gusht 2020
Nënoficerët e FSK-së, Behar Zeqiri dhe Labinot Gashi kanë përfunduar me sukses studimet themelore të aviacionit duke diplomuar me titullin “Inxhinierë të Fluturimit”. Ministria e Mbrojtjes njofton se studimet kanë qenë të fokusuara në sistemet...
Lajme24 Gusht 2020
12 infermer/e që janë trajnuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës gjatë ditës së sotme do t’i bashkohen stafit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Ata do të bashkohen me stafin e QKUK-së në mënyrë...
Lajme22 Gusht 2020
Në kohën kur Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) e kanë braktisur shumica e prestarëve serbë, N.S. nga Graçanica, komunë e banuar me shumicë serbe, vendosi që të aplikojë në një nga konkurset e hapura...
Lajme20 Gusht 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka përshëndetur përpjekjet për të inkurajuar përfaqësimin e pakicave në Forcën e Sigurisë së Kosovës dhe në Policinë e Kosovës. Përvoja e Amerikës dhe e shumë vendeve të tjera është se...
Lajme18 Gusht 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar kandidatët për Qendrën për Studime Universitare në FSK dhe akademitë tjera gjegjëse, se me datën 19.08.2020 dhe 20.08.2020, duke filluar ora 09:00 në kazermën “Adem Jashari”, në Prishtinë do t’i...
Front TV07 Gusht 2020
Serbia e ka ulur gati krejt presionin ndaj pjesëtarëve serbë që janë në FSK. Një deklaratë të tillë e dha për Front Online, komandanti i Forcës, Rrahman Rama. “Krahasuar me të kaluarën, presionet janë në...
Front TV07 Gusht 2020
Meqë janë vazhdimisht aktiv në detyrë, ushtarëve të FSK-së u bie të ekspozohen më shumë ndaj virusit Corona. Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama tregoi se aktualisht brenda Forcës që drejton, 10 ushtarë janë të infektuar...
Lajme07 Gusht 2020
Forca e Sigurisë së Kosovës ka hapur konkurs për pranimin e rekrutëve të rinj, ushtarë aktivë. Siç është bërë e ditur në njoftim, konkursi do të jetë i hapur nga 10 gushti, deri më 21...
Lajme05 Gusht 2020
Hoti thotë se FSK është në gjendje gatishmërie në rast të vërshimeve: I kam njoftuar kryetarët e komunave Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka deklaruar se ushtria e Kosovës mund të angazhohet, pas paralajmërimeve për...
Lajme28 Korrik 2020
Ushtrisë së Kosovës i është shtuar një kontingjent prej 42 automjetesh ushtarake “Humvee”. Të gjitha këto pajisje janë mbi bazën e standardeve të NATO-s, që qëllim kanë orientimin në NATO. Ky furnizim i Forcës është...
Lajme15 Korrik 2020
FSK është e gatshme që të nisë së ushtruari funksionin e saj në rast të shpalljes së Gjendjes së Jashtëzakonshme. Në një fazë të tillë – sipas paralajmërimeve nga Kryeministri Avdullah Hoti – vendi mund...
Lajme29 Qershor 2020
Sot, në Kazermën “Adem Jashari”, kanë diplomuar 15 kadetë të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerata 2020. Mes të diplomuarve të rinj, është edhe Luan Haradinaj, i biri i dëshmorit dhe heroit, Shkëlzen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.