×
 • Lajme
 • Lajme

  Daut Haradinaj uron Luanin për diplomimin në FSK: Paç guximin e Shkëlzenit, por jo fatin e tij

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Sot, në Kazermën “Adem Jashari”, kanë diplomuar 15 kadetë të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerata 2020.

  Mes të diplomuarve të rinj, është edhe Luan Haradinaj, i biri i dëshmorit dhe heroit, Shkëlzen Haradinaj.

  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, i ka uruar diplomimin Luanit.

  “Urime diplomimi Luan bashkë me shokë. Paçit guximin e Shkëlzenit, e jo fatin e tij”.

  Në ceremoninë e diplomimit të kadetëve të rinj, prezent ishin shumë personalitete të ndryshme publike.

  Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama, ka kërkuar nga oficerët e rinj që t’i përmbahen kodit dhe ta ruajnë nderin e Ushtrisë së Kosovës.

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...
  Lajme15 Korrik 2024
  Prokuroria në Prishtinë ka konfirmuar se ka nisur një procedurë penale në rastin ku me kallëzim penal janë denoncuar zëvendësdrejtori i ATK-së...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në shtetin tonë, me rastin e “Ditës së...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.