×
Etiketë: Dialog
Lajme28 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla në komisionin për Punë të Jashtme ka folur sot për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë. Haradinaj ka thënë se dialogu udhëhiqet nga kryeministri i Kosovës, Avdullah...
Lajme27 Korrik 2020
residenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot e ka pritur Koordinatorin Shtetëror për Dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Skënder Hysenin. Presidenti Thaçi e ka uruar edhe një herë për emërimin e tij në këtë...
Lajme24 Korrik 2020
Koordinatori i Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook ka njoftuar se është takuar në Bruksel me Asistent-Sekretarin Kryesor për Evropë dhe Euroazi në...
Lajme24 Korrik 2020
Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike, Arben Gashi, duke i dal në përkrahje kryeministrit Avdullah Hoti, lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se të gjithë e dinë se nuk kemi fuqi me caktuar kohen...
Lajme24 Korrik 2020
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, tha në seancën ku kryeministri Avdullah Hoti raportoi për takimet që ka pasur me palën serbe në Bruksel, se PDK nuk beson në procesin...
Lajme24 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti i është kundërpërgjigjur deputetëve që po akuzojnë për mostransparencë në procesin e dialogut. Por, ai mohoi këto akuza duke thënë se ka bërë të gjitha gjërat e nevojshme për të qenë sa...
Front TV24 Korrik 2020
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për takimin e tij në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se po ndjen keqardhje për kryeministrin Hoti. “Nuk pata...
Lajme23 Korrik 2020
Zëdhënësi i LVV-së, Përparim Kryeziu, ka thënë se nuk mund të ketë dialog të mirëfilltë, pa legjitimitet të ri përmes zgjedhjeve. Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka deklaruar se Qeveria...
Lajme22 Korrik 2020
Ish-ministri i jashtëm, tani deputet i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se Kosovës i duhet marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe jo dialog teknik. Anëtari i kryesisë së PDK-së, njëherësh edhe deputet i kësaj partie, Enver Hoxhaj, ka...
Lajme21 Korrik 2020
Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka quajtur kryeministrin Avdullah Hoti, si shkelës të sovranitetit të Kosovës. Thotë se ai nuk ka aftësi negocimi dhe nuk duhet lejuar eksperimente të tilla me vendin....
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në takimin e parë fizik në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, në kuadër të rinisjes së dialogut për normalizim raportesh, kanë diskutuar për personat e zhdukur...
Lajme21 Korrik 2020
Koordinatori për dialogun me Serbinë, të cilin e ka emëruar Qeveria e Kosovës të martën, nuk mund të jetë i efektshëm pa një legjitimitet nga i gjithë spektrit politik në vend dhe për më shumë,...
Lajme21 Korrik 2020
Skender Hyseni është emëruar koordinator shtetëror për dialogun Kosovë – Serbi. Lajmi është konfirmuar nga kryeministria. “Duke u bazuar në platformën e Qeverisë së Republikës së Kosovës për dialogun me Serbinë, në mbështetje të vendimit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.