×
Etiketë: dështoi
Ekonomi29 Shtator 2020
Për të pestën herë, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë dështuar që ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19. Në seancën e fundit morën pjesë në votim vetëm 48 deputetë, ndërsa votimi për...
Lajme24 Shtator 2020
Ka një kohë që Kosova dhe Shqipëria janë duke bërë përgatitje për mbledhjen e përbashkët që do të mbahet në Shkodër. Në këtë mbledhje pritet që të bëhet nënshkrimi i disa marrëveshjeve të rëndësishme për...
Lajme17 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka reaguar pasi që për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës nuk arriti të votojë Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike COVID-19. Selmanaj në Facebook ka thënë se me këtë ligj do...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli e ka quajtur dështim paraqitjen e delegacionit kosovarë në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Veseli ka thënë se në SHBA, Kosova e ka humbur mundësinë që...
Vip10 Shtator 2020
Martesa nuk është në planet e së ardhmes të Drew Barrymore.Aktorja 45 vjeçare së fundmi ka folur për revistën People në lidhje me shfaqjen e saj të re ditore “The Drew Barrymore Show” dhe zbuloi...
Lajme31 Gusht 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka thënë se viti i ri shkollor do të nisë më 14 shtator, ashtu siç ka rekomanduar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dhe Ministria e Shëndetësisë. “Me aprovimin e ligjit...
Lajme12 Gusht 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka dështuar qëllimisht në menaxhimin e pandemisë COVID-19, duke dështuar në kapacitetet për bërjen e testeve në institucionet publike, pasi sipas...
Lajme06 Gusht 2020
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës vlerëson se situata me pandeminë COVID-19 në Kosovë ka dalë jashtë kontrollit, dhe se sistemi shëndetësor i Kosovës ka dështuar në të gjithë përbërësit e tij, duke...
Lajme23 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka thënë në emisionin dPT te Fidani në T7 se PDK është teknikisht pjesë e Qeverisë Hoti. Qeveria Hoti është e përbërë nga LDK, Aak dhe Nisma së bashku me...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Qeveria britanike dhe inteligjenca e këtij shteti dështuan të përgatiten apo të ndërmarrin ndonjë vlerësim adekuat rreth përpjekjeve të Kremlinit për të ndërhyrë tek referendum rreth Brexitit i 2016-s, shkruhet në raportin e shumëpritur britanik...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.