×
Etiketë: dëshiron
Lajme18 Shtator 2020
Prishtina plotësisht dëshiron ta shmangë formimin e Asociacionit të Komunave Serbe dhe nuk ka një vullnet të sinqertë për të arritur zgjidhje për problemet më të vështira. Kështu deklaroi deputeti në Kuvendin e Serbisë, Milovan...
Lajme12 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur të dëmshme marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë. Ai ka thënë se zotimi i kryeministrit Hoti për moratoriumin 1 vjeçar për mosanëtarësim në organizata ndërkombëtare,...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Një punë që për shumë nga ne do të dukej si një mundësi e shkëlqyer, mesa duket nuk konsiderohet kështu për banorët e Zelandës së Re. Bëhet fjalë për profesionin e mjekut në Tokoroa, një...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Qyteti i Jerusalemit, i cili është djepi i feve hyjnore dhe njëra prej portave më të gjera të Azisë, Afrikës dhe Evropës, është një qytet i rëndësisë të veçantë edhe për nga të qenit një...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, tha të premten se Turqia duhet të ndalë “kërcënimet”. Deklarata e tij bëhet pas palajmërimeve nga NATO-ja se të dyja vendet janë pajtuar për të nisur dialogun për uljen e tensionit...
Lajme17 Gusht 2020
Drejtori ekzekutiv i Organizatës “Çohu”, Arton Demhasaj thotë se problemet me rrugën Plavë-Deçan janë kryekëput politike e jo të natyrave siç i pretendon kisha serbe. Demhasaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Policia greke ka arrestuar një prift i cili u bëri thirrje besimtarëve që të mos mbanin maska mbrojtëse në kisha. Një prift në ishullin Kalymnos postoi në Facebook një status kushtuar festës së Zonjës dhe...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Zëdhënësi i Qeverisë së Greqisë, Stelios Petsas, njoftoi se ashtu sikurse kanë bërë me Italinë, dëshirojnë të bisedojnë me Turqinë çështjen e kufizimit të territoreve të juridiksionit detar. Në një konferencë të zakonshme për shtyp...
Lajme13 Korrik 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetevendosje, Albin Kurti, i ka dëshiruar shërim të shpejtë kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, nga virusi Covid-19. Ai gjithashtu iu ka shprehur ngushëllime të gjithë familjarëve të të vdekurve...
Front TV09 Korrik 2020
Një ditë pas dorëheqjes së disa prej anëtarëve të grupit të ekspertëve për Vetingun, ish ministrja e drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se qeveria Hoti po dëshiron të mbajë klientelën korruptuese në sistem të drejtësisë...
Lajme30 Qershor 2020
Avokati i njohur Tomë Gashi ka komentuar vizitën e Kryeministrit shqiptar Edi Rama në Prishtinë, dhe takimet të cilat ai pati me liderët kosovarë. Gashi madje u shpreh se prezenca e Ramës në Kosovë qe...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Demokratët konservatorë të kancelares gjermane, Angela Merkel dëshirojnë të frenojë imigracionin nga vendet e Ballkanit Perëndimor për shkak të krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia COVID-19. Një grup pune brenda partive të CDU dhe CSU...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar sot se vendet e botës nuk duhet të besojnë më se SHBA kërkon të jetë lideri, prandaj sipas kësaj duhet të përshtasin prioritetet e tyre. “Ne jemi rritur me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.