×
Etiketë: dërgohet
Kronika29 Shtator 2020
Rion Gashi, vuan nga Leukimia Akute Lymphoblastic. Dyvjeçari ka nevojë urgjente për shërim në Turqi. Trajtimi i vogëlushit kushton 110 mijë euro, prej të cilave 30 mijë janë siguruar nga Qeveria e Kosovës. Shumë është...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë Veriore, Gordana Jankullovska është dërguar sot në burgun e Idrizovës. Policia konfirmon se që Jankullovska do të vuajë dënimin prej 4 vjet burg për rastin “Tanku”, blerje e Mercedesit luksoz./AlsatM/Front...
Lajme25 Shtator 2020
Avokati, Tomë Gashi para mediave konfirmoi se përveç kryetarit të OVL-UCCK-së, edhe nënkryetari Nasim Haradinaj është arrestuar dhe tani është duke u darkuar në Hagë. Haradinaj është arrestuar duke shkuar në një emision televiziv./Front Online
Lajme25 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Jashtme vazhdon të aplikojë standarde të dyfishta sa i përket gradimit dhe aplikimit të rrotacionit në shërbimin e jashtëm diplomatik. Pa kaluar në Komisionin për Grada dhe Disiplinë, diplomati që deri...
Lajme09 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, të mërkurën, ka lëshuar urdhërese për sjellje me detyrim në gjykatë, ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja Deri te ky vendim erdhi, pasi që Buja nuk u paraqit në...
Lajme25 Gusht 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. 4-vjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e cila nuk trajtohet në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin...
Lajme24 Gusht 2020
Një punëtor ndërtimi ka pësuar lëndime të rënda trupore, pasi ka rënë nga kati i katërt i objektit të Kuvendit Komunal në Gjakovë, i cili është në ndërtim e sipër. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
Lajme22 Gusht 2020
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sabit Geci, ka rezultuar pozitiv me Covid 19 dhe gjendja e tij shëndetësore nuk paraqitet aspak e mirë. Lajmin e ka konfirmuar vetë djali i tij, Kushtrimi, me anë...
Lajme22 Gusht 2020
Tian Krasniqi, vogëlushi 2-vjeçar nga Tërpeza e Malishevës, që u raportua i humbur është gjetur nga ekipet e kërkimit. LEXO EDHE: Gjendet shëndosh e mirë 2-vjeçari nga Tërpeza e Malishevës Këtë e bëri të ditur...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Kritikuesi i sëmurë rëndë nga Kremlini, Alexei Navalny është dërguar për shërim në shtetin e Gjermanisë, ku do të marrë kujdes mjekësor pasi aleatët e politikanit të opozitës akuzuan autoritetet ruse se po përpiqeshin të...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Mjekët rusë të cilët po e trajtojnë kritikun e Kremlinit, Alexei Navalny, i cili ra në gjendje kome pasi u sëmurë të enjten, kanë ndërruar mendje dhe kanë rënë dakord ta dërgojnë 44 vjeçarin në...
Lajme21 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës ka finalizuar Projektligjin për Qeverinë. Mirëpo për shkak të mundësisë për shkelje Kushtetuese, ky projektligj është dërguar në Komision të Venecias ku në tetor pritet të vijnë komentet, e më pas të...
Kronika14 Gusht 2020
Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në komunën e Vushtrrisë. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur se në lidhje me rastin e ka arrestuar një person....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.