×
Etiketë: Çka
Lajme04 Shtator 2020
Delegacioni i Kosovës, i prirë nga kryeministri Avdullah Hoti, sot u takua me delegacionin e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, ku e nënshkruan një Marrëveshje ekonomike në mes këtyre dy vendeve, shkruan Front Online. Pjesë...
Lajme04 Shtator 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka thënë se partia në të cilën ai udhëheq beson në marrëveshje të ndërmjetësuar nga SHBA’të. Megjithatë, ai shton se nuk pajtohet me marrëveshjen për Liqenin e Ujmanit. Ai thotë...
Lajme03 Shtator 2020
Siç ka mësuar RTS nga delegacioni serb në Uashington, Pika 10 në letrën “më të keqe” që Serbia ka marrë ndonjëherë në bisedime me Kosovën parasheh që “të dy palët janë të përkushtuara në njohjen...
Lajme28 Gusht 2020
Ftesa e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për partitë opozitare, që të propozojnë përfaqësuesit e tyre për të qenë pjesë e delegacionit të Qeverisë së Kosovës për takimet në Uashington dhe në Bruksel, në kuadër...
Lajme27 Gusht 2020
Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj ka dhënë detaje se si do të veprojnë në rast se në shkollë, paraqiten rastet me Covid-19, qoftë te nxënësit apo edhe te mësimdhënësit. Rexhaj theksoi se mësimdhënësit mbi 60...
Lajme27 Gusht 2020
Gani Geci ka thënë se do të udhëtojë në Hagë gjatë shtatorit për t’u marrë në pyetje nga prokurorët e Gjykatës Speciale. Sipas tij, arsyeja e thirrjes së tij në Hagë mund të jetë Komunikata...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha në një intervistë për Radio-Televizionin e Serbisë se përgatitjet për takimin me Kosovën në Uashington janë në zhvillim e sipër, porse nuk e di se cila do të jetë...
Lajme26 Gusht 2020
Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale të Kosovës vazhdojnë t’i mbajnë të fshehura aktakuzat e para, pavarësisht se afati prej gjashtë muajsh për konfirmimin ose hedhjen poshtë të tyre ka kaluar më 24 gusht, pra...
Lajme24 Gusht 2020
Sot në orën 15 do të takohen Mustafa, Haradinaj dhe Limaj, të cilët do të diskutojnë për zhvillimet e deritashme në procesin e dialogut dhe pritjet për takimin e Uashingtonit. Në këtë takim do të...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Aleksandër Vuçiq ka thënë se ‘është e mundur të shtyhet data e takimit në Uashington por vetëm për disa ditë”. “Ka disa iniciativa për ta shtyrë takimin. Unë do të jap një përgjigje. Nuk besoj...
Front TV20 Gusht 2020
Pas dështimit të takimit të 27 qershorit për vazhdimin e dialogut  në Uashington me ndërmjetësimin e Richard Grenell, me 2 shtator është palnifikuar që të mbahet një takim i dytë, e ku dialogues pritet të...
Opinione20 Gusht 2020
Shanse të barabarta për të gjithë, investime kapitale, zhvillim proporcional të rajoneve, qeverisje shumënivelëshe dhe decentralizim të plotë të pushtetit lokal, eliminim të oligarkëve dhe harambashëve që shfrytëzojnë lidhjet me pushtetin për pasurim abuziv dhe...
Lajme19 Gusht 2020
Ngjarjet kryesore të ditës. Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë i dorëzon Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) kuponë që do t’u shpërndahen 2 mije familjeve që janë përfituese të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.