×
Etiketë: bëhet
Lajme01 Tetor 2020
“Sot nis muaji tetor. i cili në të gjithë botën njihet si muaji i ndërgjegjësimit për rëndësinë e shëndetit të gjirit dhe për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit te gratë dhe vajzat”, kështu...
Lajme30 Shtator 2020
Glauk Konjufca ka komentuar publikimin e dosjeve nga ana e OVL-UÇK-së. Ka thënë se kjo qasje e tyre ishte gabuar. Sipas tij, ata, dokumentet do të duheshin të dorëzoheshin te institutcionet e jo të bëhet...
Lajme30 Shtator 2020
olicia e Kosovës është duke kërkuar një person, shtetas të Shqipërisë, nën dyshimit për bashkësi jashtëmartesore me një të mitur, që të martën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka sjellë në jetë një foshnje....
Lajme29 Shtator 2020
Ditën e hënë në Kliniken e Gjinekologjisë në Prishtinë ka lindur një foshnjë nga nëna 14-vjeçare. Sipas raportimit në disa media në vendin tonë, 14-vjeçarja me inicialet M.M është e lindur në Shqipëri ndërsa është...
Lajme29 Shtator 2020
Pa deputetin Arifi, ekzekutivi ka mbetur pa votën që i duhet për të kaluar ligje. Kështu ka deklaruar për Front Online, Eugen Cakolli nga KDI-ja. Ai tha se Arifi edhe pse është paraqitur për vuajtje...
Lajme29 Shtator 2020
Puna në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë është në vazhdim e sipër në Bruksel, edhe pse takimet që janë planifikuar për këtë javë, nuk janë mbajtur, tha Peter Stano, zëdhënës i BE-së për...
Lajme29 Shtator 2020
Një vajzë 14-vjeçare nga Mitrovica është bërë nënë pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Gazeta Shneta ka mësuar nga burime brenda Klinikës së Gjinekologjisë se 14-vjeçarja ka...
Lajme28 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka pranuar donacion nga Ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës. Tek Policia e Kosovës u transferua një automjet dhe pajisje të përdorura nga fusha e teknologjisë informative si kompjuterë, printerë dhe...
Vip24 Shtator 2020
Arilena Arës nuk po i ndalen sukseset. Këngëtarja e njohur shqiptare, Arilena Ara, po e shënon edhe një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo është bërë së fundmi pjesë e ‘Vogue Italia’ dhe ‘Milan...
Lajme23 Shtator 2020
Ish-deputeti dhe biznesmeni i njohur, Ramiz Kelmendi ka shkruar një shkrim rreth metodës për ta mundur Covid-19. Ai ka përmendur katër pika, të cilat, sipas tij, do ta “zhdukin” këtë virus që ka kapluar gjithë...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në lagjen Gjorçe Petrov, në dalje të Shkupit në drejtim të...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë në emisionin dPT te Fidani në T7 se Kosova dhe Serbia do të përmbushin obligimet që do të vijnë pas njohjes reciproke. “Jemi marrë vesh që të merremi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.