×
Etiketë: autostradën
Lajme30 Shtator 2020
Pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident i trefishtë. Në incident janë përfshirë një automjet, fuoristradë dhe një furgon. Ato janë përplasur me njëra – tjetrën duke bllokuar rrugën për të shkaktuar edhe...
Kronika29 Shtator 2020
Dy aksidente kanë ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, por pa të lënduar. Policia e Kosovës ka dhënë detaje për Front Online, ku sipas informacioneve zyrtare kanë qenë  dy vetaksidente. "Me datë 29.09.2020 rreth orës 16:05...
Lajme28 Shtator 2020
Në fillim të vitit të kaluar (2019) anëtarët e komisionit të rivlerësimit të tenderit të Autostradës së Gjilanit e kanë dhënë dëshminë e tyre në hetuesi. Tre anëtarët, I.B, M.E dhe L.Li kanë deklaruar se...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Analisti për çështjet e Ballkanit, Tim Judah, ka thënë se është e paqartë se çfarë do të financohet nga amerikanët, kur është në pyetje pika e Marrëveshjes së Washingtonit që përfshin “Autostradën e Paqes”. Si...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Dje rreth orës 11:00 në autostradën Veles-Shkup pas pikë pagesës “Otovica” ka ndodhur një aksident trafiku në mes automjetit “Fiat Stilo” me targa të Manastirit i drejtuar nga 56 vjeçari me inicialet V.V nga Manastiri...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë mëngjes në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas Policisë, mjeti me drejtuesin me inicialet Xh.S. ka aksidentuar mjetin me drejtues, shtetasin E.M., i cili ka ndërruar jetë për shkak të...
Kronika31 Gusht 2020
Një person me veturë nga pakujdesia ka shkaktuar vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, ku si pasojë, vozitësi ka vdekur në vendin e ngjarjes. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur dje pasdite, ku edhe një pasagjer është...
Lajme29 Gusht 2020
Sot rreth orës 18:00 ka ndodhur një vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”. Sipas policisë, katër persona kanë lëndime, personat ishin brenda një kamionete. Këta persona u dërguan në tretman mjekësor, derisa akoma nuk ka të...
Lajme23 Gusht 2020
Nga Ministria e Infrastrukturës bëjnë të ditur se kanë filluar sanimet në autostradën “Ibrahim Rugova”. “Në kuadër të mirëmbajtjes, sot filluan sanimet e deformimeve dhe uljeve në shtresën qarkulluese në autostradën “Ibrahim Rugova””. “Ministria e...
Kronika20 Gusht 2020
Shtatë persona janë lënduar në aksidentin e sotëm në autostradën “Ibrahim Rugova”. Lajmin e ka konfirmuar Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës. Kelani ka thënë se aksidenti ka ndodhur në zonën e Malishevës në...
Kronika20 Gusht 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur sot në autostradën “Ibrahim Rugova”. Si pasojë e aksidentit, ka edhe persona të lënduar, raporton Express Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka shkruar në Facebook se ka qenë...
Kronika20 Gusht 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në autostradën “Ibrahim Rugova”. Kolona të gjata janë shkaktuar, ndërsa një numër i madh i njerëzve janë parë afër një veture. Policia dhe ekipet e tjera...
Lajme19 Gusht 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, është pritur në takim nga kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ku kanë diskutuar për projektet që janë duke u kryer dhe për kyçjen në autostradën “Arbën Xhaferi”, të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.