×
Etiketë: angli
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Refuzimi për t’u vetizoluar, nga sot, është vepër e paligjshme në Angli dhe mund të dënohet me gjobë deri në 10,000 euro. Kushdo që del pozitiv me koronavirus ose i është thënë se ka qenë...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ndërsa miliona nxënës në Angli u kthyen në ambientet arsimore pas bllokimit, BBC shkoi në dy shkolla fillore në Luton, “Whitefield Primary Academy” dhe “Southfield Primary School”, për të zbuluar se si ndiheshin prindërit dhe fëmijët. Nuk...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Instituti i Shëndetit Publik në Angli ka bërë të ditur se përhapja dhe infektimi me koronavirus nëpër shkolla është shumë i rrallë. Në një studim të ri thuhet se vetëm 0.01 për qind e çerdheve...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Një 54-vjeçar nga Londra është arrestuar nga policia franceze pasi po transportonte ilegalisht shqiptarë me varkën e tij për në Angli. Autoritetet franceze raportojnë se pesë shqiptarë u gjetën në një varkë që ishte gati...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Britani të Madhe, Woody Johnson, ka konfirmuar se në mesin e tri viktimave të sulmit me thikë në Reading të Anglisë është një qytetar amerikan. Autoritetet britanike e kanë...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Një ekip i arkeologëve e ka zbuluar një monument parahistorik jo shumë larg monumentit Stonehenge në Angli. Në bazë të punës në terren dhe analizave, në këtë hapësirë gjenden rreth 20 boshte masive parahistorike, të...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Një foshnjë 13-ditëshe është në mesin e viktimave nga koronavirusi në Britani. Katër vendet e Mbretërisë së Bashkuar kanë publikuar shifrat e tyre të fundit të vdekjeve. Sipas të dhënave në Angli janë shënuar 62...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.