Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kërkonin të shkonin në Angli ilegalisht, ndalohet varka me 5 shqiptarë në Francë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Një 54-vjeçar nga Londra është arrestuar nga policia franceze pasi po transportonte ilegalisht shqiptarë me varkën e tij për në Angli.

  Autoritetet franceze raportojnë se pesë shqiptarë u gjetën në një varkë që ishte gati të linte portin francez të Cherbourg për të shkuar drejt Anglisë.

  Në ujërat franceze autoritetet shpëtuan më shumë se 40 emigrantë, përfshirë gjashtë fëmijë dhe dy persona me aftësi të kufizuara.

  Të paktën 202 emigrantë arritën të kalojnë në Britani të enjten.

  Transportuesi u dënua me 4 vite burg dhe 10 vite humbje e të drejtës për të hyrë në Angli.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Kronika24 Mars 2023
  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore. Policia bën të...
  Lajme24 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mori pjesë në Iftarin, darkën e Ramazanit, të organizuar nga stafi i Ambasadës Amerikane. Ai...
  Kronika24 Mars 2023
  Është raportuar për një person se ka humbur jetën në Prizren. Viktima ishte goditur nga vetura mbrëmë rreth orës 19:00. I dyshuari...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.