[wp-story]

Bota/Rajoni

Një foshnjë 13-ditëshe në mesin e viktimave nga koronavirusi në Angli

Një foshnjë 13-ditëshe në mesin e viktimave nga koronavirusi në Angli
17:05 | 18 Qershor 2020

Një foshnjë 13-ditëshe është në mesin e viktimave nga koronavirusi në Britani. Katër vendet e Mbretërisë së Bashkuar kanë publikuar shifrat e tyre të fundit të vdekjeve.

Sipas të dhënave në Angli janë shënuar 62 viktima gjatë orëve të fundit, përfshirë fëmijën.

Në Uells , pesë persona të tjerë vdiqën, ndërsa ka pasur edhe dy vdekje të tjera në Skoci. Irlanda Veriore nuk raportoi vdekje të reja.

Ndërsa kjo shton një numër të përgjithshëm të vdekjeve të reja të koronavirusëve të 69 në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Ndërkohë, qeveria e Mbretërisë së Bashkuar nuk ka publikuar ende shifrat e saj zyrtare sot.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera