×
Etiketë: amerikë
Lajme05 Shtator 2020
Disa orë pasi falënderoi SHBA-të për mbështetjen e dhënë në marrëveshjen e arritur në mes Kosovës e Serbisë, presidenti Thaçi ka shkrehur një tjetër falënderim sot. “Faleminderit Amerikë”, thuhet në postimin e Thaçit bërë në...
Lajme04 Shtator 2020
Sot në kryeqendrën amerikane, në Uashington në ditën e dytën të takimit në mes të palës kosovare dhe asaj serbe, pritet që të nënshkruhet një marrëveshje, e ku prezent do të jetë edhe presidenti amerikan...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shkëlzen Berisha djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka humbur në apelin e një gjykate amerikane, përballjen me autorin dhe shtëpinë botuese të librit “Qentë e Luftës”, përfshi një kompani kinematografike të cilëve u kërkonte 60...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Në një aksident komunikacioni në Amerikë kanë vdekur burrë e grua nga Mali i Zi, Biserë Rami dhe Muharrem Frulkcaj. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët përmes shkrimeve në Facebook. “Një grua fantastike, nga...
Lajme18 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë e Kosovës, Meliza Haradina-Stublla, gjatë qëndrimit në ShBA ka vizituar Shoqatën “Vatra”, e cila me dekada ka qenë shtëpia e shqiptarëve në Amerikë. Ajo ka thëë se misioni...
Lajme15 Gusht 2020
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka lëshuar një reagim të dytë kundërshtues ndaj takimit të 2 shtatorit mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Kësaj radhe në Twitter, Kurti ka dhënë tri “arsyet” se pse ai...
Lajme03 Gusht 2020
Koordinatori i Qeverisë së Republikës së Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, ka mbërritur dje në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Hyseni ka konfirmuar se mëngjesin e sotëm do të fillojë takimet...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës regjistruan për të katërtën ditë rresht më shumë se 1,000 vdekje shkaku i coronavirusit. Në 24 orët e kaluara, 1,019 njerëz vdiqën gjersa edhe një ditë më parë, numri i...
Lajme04 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka uruar popullin amerikan me rastin e 244 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka thënë se është përjetësisht mirënjohës për mbështetjen dhe ndihem e dhënë...
Lajme04 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 244 vjetorin e pavarësisë. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka thënë se është mirënjohës për kontributin e...
Lajme23 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, së bashku me kabinetin e tij është testuar për virusin Covid-19 para udhëtimit në Uashington. Kryeministri ka respektuar procedurat standarde që po aplikohen para udhëtimit. Hoti së bashku me presidentin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.