×
Etiketë: akuzohen
Lajme09 Gusht 2020
Gratë ose burrat jashtëmartesorë, me para të Shtetit, do të kenë mundësi të shkojnë t’i shohin të dashurit e tyre në Hagë, në rast se ata do të ballafaqohen me akuzat e Gjykatës Speciale. Ky...
Lajme13 Korrik 2020
Gjykata Supreme i ka refuzuar kërkesat për mbrojtje të ligjshmërisë së paraqitura nga të dënuarit Ismet Deva dhe Bit Shala, duke lënë kështu në fuqi dënimet e shqiptuara ndaj tyre nga shkalla e parë. Deva...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Dy agjentë francezë në pension janë gjendur në gjykatë pas dyerve të mbyllura të hënën, pasi janë akuzuar se kishin kaluar sekretet tek një fuqi e huaj. Sipas France24, përcjell Telegrafi, dyshja akuzohen se kishin...
Lajme03 Korrik 2020
Në Gjykatën Themelore të Prishtinës sot është mbajtur seanca gjyqësore kundër Jeta Xharrës dhe Dajana Berishës pas padisë që është ushtruar ndaj tyre nga Astrit Istrefi, Burim Ejupi e Visar Azemi lidhur me një kontest...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një gjykatës britanik refuzoi t'i jepte Venezuelës kontroll mbi më shumë se një miliard dollarë ar, që është në kasafortën e Bankës së Anglisë. Ai vendosi që ishte e paligjshme dorëzimi i tij te Nicolas...
Lajme24 Qershor 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati e ka quajtur politik ngritjen e aktakuzës për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, raporton Front Online. Ai thotë...
Lajme24 Qershor 2020
Associated Press raporton se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe nëntë ish’ushtarë të UÇK-së, po akuzohen nga Prokuroria e Specializuar në Hagë për krime gjatë luftës. “Presidenti i Kosovës dhe nëntë ish luftëtarët e tjerë...
Lajme24 Qershor 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka ngritur aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit e kreut të PDK-së, Kadri Veselit. Aty thuhet që këta bashkë me të dyshuar të tjerë akuzohen që janë...
Lajme24 Qershor 2020
Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndajë presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli, raporton FrontOnline. Thaçi dhe Veseli,  nga Specialja po akuzohen për një sërë krimesh kundër njerëzimit dhe krimesh lufte...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Një zyrtar i lartë i qeverisë afgane i ka akuzuar talibanët se e kanë nisur një valë të sulmeve para bisedimeve të mundshme mes dy palëve, duke thënë se militantët i kanë vrarë 291 pjesëtarë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.