×
Etiketë: 43
Lajme10 Shtator 2020
Bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, sot në territorin e Komunës së Malishevës, janë regjistruar edhe katër raste të reja me covid-19. Aktualisht në komunën e Malishevës, raste aktive...
Kronika10 Shtator 2020
Në Spitalin e Pejës po trajtohen 43 pacientë me COVID-19. 11prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe 28 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi. “Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po...
Kronika04 Shtator 2020
Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 43 aksidente trafiku, 12 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse 31 tjerë raportohen të kenë qenë vetëm me dëme materiale. Policia po ashtu ka njoftuar...
Lajme13 Gusht 2020
Në Spitalin e Ferizajt po trajtohen 53 pacientë, 4 pacientë në gjendje serioze 43 në oksigjeno terapi kurse 3 të tjerë në ventilim mekanik të infektuar me Coronavirus. Këtë e ka bërë të ditur në...
Lajme10 Gusht 2020
Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 70 pacientë me COVID-19, prej tyre 11 janë në gjendje më të rëndë. 43 pacientë po trajtohen me oksigjenoterapi, thuhet në raportin e spitalit.
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një 43 vjeçare ka ndërruar jetë sot si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Murras. Në këtë aksident të përfshira janë tri vetura, gjithashtu janë lënduar edhe...
Kronika04 Gusht 2020
Gjatë së hënës në tërë Kosovën kanë ndodhur 43 aksidente trafiku. Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë së hënës në tërë vendin kanë ndodhur 43 aksidente në trafikun rrugor. Siç bëhet e ditur fatmirësisht...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Pas gati dy vjet prej se u rrëzua ura e Gjenovës në Itali, e cila vrau 43 njerëz, një strukturë e re u hap të hënën, mirëpo të afërmit e viktimave nuk kanë pranuar të...
Lifestyle25 Korrik 2020
Lodhja, stresi në punë gjithmonë ndikojnë negativisht në organizmin tonë. Nëse nuk kemi një  mendje të çlodhur dhe të qetë atëhere pasojat negative do i shohim në punën që bëjmë. Sipas një vëzhgimi  të bërë...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Në Zvicër në 24 orët e fundit janë regjistruar 43 raste të reja me COVID-19, raportojnë autoritetet përkatëse zvicerane. Shifrat po vazhdojnë të ulen në Zvicër. Të dielën ishin regjistruar 99 raste të reja, ndërsa...
Lajme19 Korrik 2020
Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën në IHRC, Elvana Shala, sot mori pjese në konferencën ndërkombëtare “Paqja botërore modeli ndërkombëtar i Kombeve të Bashkuara” që për shkak të pandemisë punimet e saj i zhvilloj...
Lifestyle09 Korrik 2020
Ndërsa plakemi, është e dobishme për ne të marrim masa paraprake kundër sëmundjeve kronike. Me kalimin e kohës, rreziku ynë për gjëra të tilla si diabeti dhe sëmundjet e zemrës ka tendencë të rritet. Sidoqoftë,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.