Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Zvicër regjistrohen 43 raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Në Zvicër në 24 orët e fundit janë regjistruar 43 raste të reja me COVID-19, raportojnë autoritetet përkatëse zvicerane.

  Shifrat po vazhdojnë të ulen në Zvicër. Të dielën ishin regjistruar 99 raste të reja, ndërsa të shtunën 110. Të premten kishte 92 e të enjten ishte shifra më e lartë e javës 142.

  Është njoftuar se dy persona janë shtrirë në spital në 24 orët e fundit. Në Zvicër që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 33.634 raste me COVID-19, ndërsa 1688 kanë vdekur si pasojë e virusit.

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Vera 2023 ka nisur dhe media ndërkombëtare CNN ka sugjeruar Shqipërinë, edhe pse të fundit në listë, si një nga destinacionet më...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti turk, Recep Taip Erdogan ka arritur të fituar në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi, duke u rizgjedhur sërish si president,...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Këshillit i Ambasadorëve Shqiptarë ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri të Kosovës. Në njoftimin e tyre, KASH ka thënë se...
  Lajme28 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, tha se Prishtina duhet të depërshkallëzojë situatën në veri dhe...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Rezultatet e fundit jozyrtare në Turqi e nxjerrin në avantazh Recep Tayyip Erdoganin në garën e balotazhit për president me kandidatin opozitar...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Recep Tayyip Erdogan po prin me 54.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 66.7% e kutive. Agjencia shtetërore e...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola Von Cramon e ka vizituar veriun dhe nga Zveçani tha se “kjo është e frikshme”,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.