×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sugareski: Jemi të kënaqur me realizimin e investimeve kapitale

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  “Në mbarë shtetin në 30 vitet e fundit nuk është ndërtuar ashtu siç është ndërtuar në pjesën e infrastrukturës këto tri vite. Edhe krahas krizës shëndetësore jam i kënaqur nga mënyra në të cilën realizohen investimet kapitale dhe në pajtim me të dhënat të cilat i marr pres kuartali i dytë të përfundojë me rreth 25 për qind ndërsa deri në fund të sezonit ndërtimor në tërësi të realizohet një pjesë e madhe e këtyre projekteve”.

  Këtë e tha sot ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski gjatë vizitës së tij në Haraçinë së bashku me kryeministrin Oliver Spasovski. Ai shtoi këtë në çdo kohë mund ta dëshmoj me numra.

  “Nuk janë thirrje paushalle por janë vepra praktike. I kemi bërë mbi 500 kilometra ujësjellës dhe kanalizime për dy vite e gjysmë, rikonstruim të madh të rrugëve. Nuk ekziston rajon planor prej 8-ve aq sa ekzistojnë kur nuk ndërtohet dhe rikonstruohet. Po flas për projekte kapitale thelbësore dhe jo për projekte kapitale të tipit të përmendoreve”, deklaroi Sugareski pas shqyrtimit në ndërtimin e rrjetit të kanalizimit në Haraçinë.

  Ai theksoi se nga zbatuesit është informuar se dinamika e ndërtimit të kanalizimit në Haraçinë është duke vijuar shkëlqyeshëm dhe se mbi 55 për qind tashmë janë realizuar.

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka vërtetë rëndësi shkatërrimi i objektivave ruse në rajonet kufitare. Ai është shprehur se janë...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.