Gjuha:
×
Etiketë: investimeve
Ekonomi05 Shtator 2020
Kryetari i Odes Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi në një konferencë për mediaka thënë se në aspektin e investimeve, marrëveshja që u nënshkrua dje mund t’i sjellë dobi Kosovës. Ai ka thënë se së bashku...
Lajme01 Shtator 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një forum virtual gjatë të cilit u diskutua strategjia e investimeve të Fondit Pensional si dhe mundësitë që ofrohen për sektorin privat në Kosovë. Gjatë këtij forumi, përfaqësuesit e...
Auto03 Korrik 2020
Doreza ka sensorë të hollë, të shtrirë, brenda të cilëve shkojnë deri në majë të gishtave. Sensorët në dorezë janë në gjendje të kapin dhe lëvizjet dhe vendosjen e gishtërinjve përmes fijeve të përcjelljes elektrike....
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
“Në mbarë shtetin në 30 vitet e fundit nuk është ndërtuar ashtu siç është ndërtuar në pjesën e infrastrukturës këto tri vite. Edhe krahas krizës shëndetësore jam i kënaqur nga mënyra në të cilën realizohen...
Ekonomi18 Qershor 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një forum virtual me Ministrin e Drejtësisë Selim Selimi, ku u diskutua plani i Qeverisë për reforma në proceset ligjore dhe sundim të ligjit në vend, me fokus në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.