×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Suedezët humbin shpejt besimin në strategjinë kundër COVID-19

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Rezultati i sondazhit tregon zbehjen e besimit ndaj politikës së Suedisë për menaxhimin e COVID-19.

  Suedezët po humbasin besimin ndaj autoriteteve në trajtimin e koronavirusit, pasi njeriu që qëndron pas menaxhimit të pandemisë ka kritikuar ashpër bllokimin dhe partitë politike kërkuan që strategjia suedeze të rishikohej para zgjedhjeve të ardhshme në 2022, raporton Reuters.

  Një studim i Ipsos këtë javë për gazetën Dagens Nyheter tregoi se besimi në menaxhimin e vendit të Covid-19 kishte rënë 11 pikë në 45% që nga prilli, me mbështetjen për agjencinë kombëtare të shëndetit publik 12 pikë.

  Përqindja e të anketuarve të kënaqur me veprimet e qeverisë së qendrës së majtë në pandemi gjithashtu ra në 38% në qershor nga 50% muajin e kaluar, ndërsa vlerësimi i miratimit personal të kryeministrit, Stefan Lofven, gjithashtu rrëshqiti 10 pikë.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell tha se Bashkimi Evropian e dënon fuqishëm sulmin e Iranit kundër Izraelit, shkruan...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, tha kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak në një deklaratë të...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri i Jashtëm izraelit Israel Katz, bëri thirrje për unitet, pasi Irani nisi një sulm kundër Izraelit. “Ne të gjithë duhet të...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.