×
Etiketë: suedezët
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Suedia po shënon rritje të numri të rasteve me Covid-19, pasi njerëzit janë kthyer në normalitet duke mos u brengosur fare për masat mbrojtëse, ka thënë të enjten kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven. Lofven tha...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Cilësia e jetës në Suedi është e ndryshme sesa në pjesët e tjera të botës, dhe fakti që ata filluan të implantojnë mikroçipa te njerëzit, vetëm nxiti perceptimin se suedezët janë "sikur të mos jenë...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Suedia, e cila ka zbatuar një strategji më pak të rreptë antiCOVID-19, bëri sot thirrje që të punohet nga shtëpia të paktën deri në Vitin e Ri ndërsa vendi ka kaluar pragun e 80.000 të...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Rezultati i sondazhit tregon zbehjen e besimit ndaj politikës së Suedisë për menaxhimin e COVID-19. Suedezët po humbasin besimin ndaj autoriteteve në trajtimin e koronavirusit, pasi njeriu që qëndron pas menaxhimit të pandemisë ka kritikuar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.