Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Spasovski: MPB reagoi në mënyrë të shpejtë ndaj incidenteve me tifozët

  FrontOnline
  24 Shtator 2020

  Gjatë vizitës në stacionin policor në ‘Gjorçe Petrov’, ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski foli edhe për incidentet e ‘Komitëve’ që ndodhën këto javë.

  “MPB reagoi shpejt me zbardhjen e rasteve, tani është radha e prokurorisë. Janë identifikuar pjesëmarrësit për këtë ngjarje. Ngritëm kallëzime penale, që do të thotë se jemi të vendosur se nuk do ta tolerojmë gjuhën e urrejtjes”, tha Spasvoski.

  Nga policia bënë të ditur se në polici janë marrë në pyetje 16 persona dhe se do ta zgjidhin rastin e njëjtë për incidentin më 13 shtator.

  Ndryshe, gjuha e urrejtjes së tifozëve maqedonas në Shkup nuk është diçka e re, ata vazhdimisht kanë bërë thirrje raciste ndaj shqiptarëve.

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ka shkuar në 17 numri i të plagosurve në Itali si pasojë e shpërthimit të zjarrit në një ndërtesë. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Shoqëria gjithnjë e më individualiste drejt së cilës ne ecim po vihet re me më shumë forcë në Korenë e Jugut. Atje,...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i Mitrovicës Veriore, Erden Atiq ka thënë se mandati i tij do të zgjasë deri në vitin 2025, kur në Kosovë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Daniel Fried, thotë se situata e krijuar në veri të Kosovës i ka rrënjët tek mospranimi nga...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i është bashkuar thirrjeve të përfaqësuesit të Lartë për Politikë të Jashtme të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.