Lajme

Sot përkujtohet polici Enver Zymberi

Sot përkujtohet polici Enver Zymberi
08:05 | 26 Korrik 2020

Sot do të mbahet ceremonia përkujtimore në nder të heroit të Koosvës, Enver Zymberi.Kjo ceremoni do të mbahet në objektin e administratës së Policisë së Kosovës, duke filluar nga ora 10:00.

Pjesëmarrës në këtë ceremoni do të jetë edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti.

Zymberi nga Dubovci i Vushtrrisë, pjesëtar i Policisë së Kosovës, vdiq në korrik të vitit 2011, si pasojë e plagëve të marra, në një sulm të armatosur kundër policisë së Kosovës në veri.

Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj

Të tjera