[wp-story]

Sport

Skandaloze: Mediumi serb e quan yllin e Kosovës “futbollist nga Bosnja e Hercegovina”

Skandaloze: Mediumi serb e quan yllin e Kosovës “futbollist nga Bosnja e Hercegovina”
10:56 | 04 Maj 2021

Mërgim Vojvoda e ka shënuar një gol tejet të rëndësishëm mbrëmë për Torinon.

Me këtë gol, Torino fitoi dhe iu largua zonës së rrezikshme, derisa Parma u dëbua për në Serie B, shkruan FrontOnline.

Këtë ndeshje e ka komentuar edhe mediumi serb, “Blic.rs”.

Mergim Vojvoda

Mediumi kontravers serb e ka quajtur reprezentuesin e Kosovës, “futbollist nga Bosnja e Hercegovina”.

“Golin e vetëm për nikoqirët e shënoi një futbollist nga Bosnja dhe Hercegovina, Mërgim Vojvoda, i asistuar nga Ansladi në minutën e 63-të”, ka shkruar ky medium.

Ndryshe, nuk është hera e parë që mediumet serbe bëjnë shkrime skandaloze për futbollistët shqiptarë./FrontOnline/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera