Sport

Skandali i madh në futbollin boshnjak: Tifozët ndjekin dhe sulmojnë makinën e gjyqtarëve të ndeshjes

Skandali i madh në futbollin boshnjak: Tifozët ndjekin dhe sulmojnë makinën e gjyqtarëve të ndeshjes
08:26 | 22 Shtator 2021

Një skandal i madh ka ndodhur në futbollin boshnjak pas ndërprerjes së ndeshjes me Velesit dhe Boracit, shkaku i konfliktit të tifozëve.

Konflikti vazhdoi edhe pasi gjyqtarët u larguan nga stadiumi, por makina e tyre u përcoll dhe u dogj me fishekzjarre, shkruan FrontOnline.

Gjyqtari kryesor, Sabri Topaloviq me asistentët e tij është sulmuar në afërsi të Jabllanicës.

Lajmin e ka konfirmuar edhe policia boshnjake.

Ndryshe, kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e dhjetë në Premierligën boshnjake, derisa u ndërpre në minutën e 81-të.

Kjo për arsye sepse tifozët vendoas ishin të revoltuar me ndarjen e drejtësisë dhe sulmuan gjyqtarët./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera