×
 • Lajme
 • Lajme

  S’ka kuorum për rezolutën për dialog, seanca shtyhet për të enjten

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Kuvendi i Kosovës ka ndërpret punimet në orët e vona të mesnatës, pasi nuk kishte kuorum për votimin e rezolutës për dialog të propozuar nga PDK-ja.

  Grupet Parlamentare të Vetëvendosjes dhe LDK-së i tërhoqën fjalimet e tyre, ndërsa për votimin e rezolutës nuk pati kuorum, raporton lajmi.net.

  Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se kërkojnë që rezoluta të votohet në seancën e radhës.

  “Në kemi prezantuar një rezolutë për raportimin e kryeministrit, kërkoj që rezolutën ta vendosim për votim në seancën e radhës. Unë e kam shpërnda të të gjitha Grupet Parlamentare që kanë qenë prezentë. Jemi të gatshëm me e diskutu, me e plotësu dhe në seancën e  radhës me vendos për votim”, ka thënë Krasniqi.

  Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka propozuar që seanca të mbahet të enjten në ora 10:00.

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Lajme17 Prill 2024
  Presidenti i Kroacisë Zoran Milanoviq është shprehur sot e mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës pavarësisht se Presidenti i Serbisë...
  Lajme17 Prill 2024
  Deputetja nga Lista Guxo, Jeta Statovci, bllokimin e qindra qytetarëve në pikat kufitare nga autoritetet serbe, e ka cilësuar si sinjal pasqyrues...
  Lajme17 Prill 2024
  Ambasadori dhe përfaqësuesi i Shqipërisë pranë Këshillit të Evropës (KiE), Dastid Koreshi, ka vlerësuar se një koordinim i jashtëzakonshëm dhe punë intensive...
  Të tjera
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka deklaruar se 14 shqiptarë të rinj nga Bunajovci, janë ndaluar në pikën kufitare...
  Sport17 Prill 2024
  Real Madridi ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Manchester Cityt. Ishte Rodrygo i cili shënoi në minutën e 12-të të ndeshjes....
  Kronika17 Prill 2024
  Një person është arrestuar lidhur me rastin tragjik të vdekjes së 23-vjeçares ukrainase, Olena Kozii në autostradën “Arbën Xhaferi”, në muajin shkurt....
  Lajme17 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se dhjetë (10) pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë në mesin e të ndaluarve nga...
  Vip17 Prill 2024
  Ndonëse është munduar të jetë sa më hermetik për jetën e tij private, Liam sot ka “hapur zemrën” dhe ka treguar për...
  Sport17 Prill 2024
  Tashmë sezoni në Superligën e Kosovës në basketboll ka hyrë në fazën më të nxehtë të saj. Trepça, Peja, Ylli janë skuadrat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.