×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sipas Vuçiqit, Veriu i Kosovës po respekton masat e Serbisë

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Në veri të Kosovës, në qytetet e banuara me shumicë serbe, do të respektohen masat që janë në përputhje me masat e Qeverisë së Serbisë në luftë ndaj COVID-19. Kështu të paktën ka thënë presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një deklarim publik të martën mbrëma.

  Agjencia e lajmeve Tanjug, ka raportuar se “Vuçiq ka thënë se situata në veri të Kosovës është më e vështirë se që ka qenë dhe se autoritetet në veri do të ndërmarrin masa shumë kufizuese, në përputhje me masat e Qeverisë së Serbisë”.

  Që më 29 qershor komunat veriore të Kosovës kanë kthyer disa masa të kufizimit. Shtabet e krizës në komunat Mitrovicë veriore, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq kishin njoftuar për ndalim të tubimeve në hapësira të jashtme dhe të brendshme si dhe kufizim të punës në objekte hoteliere deri në ora 23:00.

  Në Serbi, situata me koronavirus vlerësohet shumë e rëndë. Për Beograd, Vuçiq ka thënë se situata është alarmante. Prej të mërkurës në Beograd ndalohet grumbullimi i më shumë se pesë personave, ndërsa prej të premtes deri të hënën do të ketë orë policore.

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar regjisorin Samir Karahoda, filmi i të cilit do të shfaqet në festivalin prestigjioz të filmit në Kanë....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj raportin e DASH-it lidhur me korrupsionin në Kosovë e ka vlerësuar si konfirmim të skandaleve...
  Të tjera
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi i votimeve në veri për shkarkimin e katër kryetarëve aktualë,...
  Vip23 Prill 2024
  Këngëtari, Luiz Ejlli dhe reperi, Ledri Vula gjatë ditës së sotme kanë publikuar video se bashku. Studio muzikore, i ka bërë bashkë...
  Vip23 Prill 2024
  Pas përfundimit të aventurës së tij në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Lidi i është kthyer jetës së përditshme duke qenë...
  Lajme23 Prill 2024
  Dëshmitari Gazmend Zeqiraj, në seancën e shqyrtimit gjyqësor ndaj tre të akuzuarve Kastriot, Kreshnik dhe Halil Mehmetaj, të cilët ngarkohen për vrasje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.