×
 • Lajme
 • Lajme

  Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës mbështet çdo vendim të Bordit dhe Aksionarit

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Përmes një komunikatë për media, Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës – SPP/TK, thekson se mbështet çdo vendim të Bordit dhe Aksionarit.

  “Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës me vëmendje dhe shqetësim të madh po përcjell zhvillimet e fundit për dhe rreth Telekomit të Kosovës, por me theks të veçantë relacionet dhe vendimarrjet ndërmjet Bordit dhe Qeverisë”, thuhet në njoftim.

  Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës prej ditës së parë i ka dhënë mbështetje të parezervë Bordit të Përkohshëm të emëruar nga Qeveria dhe pas disa takimeve të zhvilluara u kemi bërë më dije se çdo veprim i tyre në dobi të kompanisë, do ta ketë përkrahjen e pakursyer nga ana jonë.

  Prandaj çdo vendimarrje e këtij Bordi, i cili e ka pasur prej fillimit përkushtimin profesional për punë, për ne si SPP-TK, është vendim plotësisht legjitim.

  Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës bën të ditur se qëndron larg inteferimeve politike, ndërsa sa i përket dorëheqjeve të fundit në Telekom dhe emërimevetë reja, ato nëse janë aprovuar dhe legjitimuar nga ana e Bordit të Telekomit – për këtë arsye për ne si SPP-TK janë në harmoni të plotë me ligjin dhe si të tilla gëzojnë përkrahjen tonë të plotë.

  Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës e përkrah çdo vendim që vjen nga Aksionari dhe Bordi që është në të mirë të të drejtave të punëtorëve dhe të ecurisë strategjike të kompanisë.

  Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës edhe më heret ka paralajmëruar se çdo tentim që të cenohet stabiliteti financiar, mirëqenia e punëtorëve si dhe ndërhyrjet politike të grupeve të ndryshme të interesit – janë në dëm të kompanisë sonë dhe të rimëkëmbëjes së saj në këto kohë të vështira pandemike, thuhet komunikatën e SPP/TK-së të nënshkruar nga kryetar Muhamet Xhemajli.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen në Bruksel më 26 qershor, për të zhvilluar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Ka dështuar mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm...
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Të tjera
  Vip20 Qershor 2024
  Ya Nina është një nga reperet relativisht të reja në industrinë e muzikës, ndonëse ajo po gjithnjë e më shumë po merr...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se ka marrë pjesë  në përmbyllje të punimeve të seancës së 11-të plenare...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala ka njoftuar se nga data 14 qershor, në minierën e Stantërgut është ndërprerë procesi...
  Lajme20 Qershor 2024
  Çmimet e ujit të pijes mund të rriten në ditët në vazhdim. Përpos rritjes së vazhdueshme të çmimeve të produkteve, rreth 170...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se Kosova është një shtet i cili synon anëtarësimin në OKB,...
  Sport20 Qershor 2024
  Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian pasi mposhti Austrinë me rezultat minimal 1-0. Francezët u frikësuan kur ylli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.