Gjuha:
×
Etiketë: mbështet
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
“Një komb në dy shtete”, është kredoja turke këto orë të konfliktit të rishpërthyer azero-armen, me të gjithë përbërësit e saj partiakë, intelektualë dhe popullorë, për të shprehur lidhjen e fortë që e bashkon atë...
Lajme20 Shtator 2020
Bashkimi Evropian mbështet secilën nismë e cila ka për qëllim rritjen e bashkëpunimit rajonal në Ballkanin Perëndimor. Nëse ideja e asaj që është quajtur Mini-Schengen është kjo, atëherë edhe BE-ja e mbështet atë. Në BE...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se Qeveria e Shqipërisë ka vendosur t’i japë mbështetjen e nevojshme financiare Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve...
Vip17 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, gjatë një vizite sot në Klinë, ka shprehur mbështetje për realizimin e projekteve të ndryshme, për çka tha se MKRS nuk ka bërë investime sa duhet në...
Lajme16 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, sot vizitoi edhe Ranillukun, ku u takua me të rinj të komunitetit serb, të cilët po kryejnë trajnime për ndërmarrësi. Pasi iu premtoi përkrahje të rinjve të...
Lajme07 Shtator 2020
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kërkuar që të mbështetet mocioni për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Haxhiu ka thënë së mocionin e mosbesimit nuk kanë mundur ta procedojnë sepse duhen 40 nënshkrime....
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një konferencë për media, ka mbështetur arritjen e marrëveshjes në mes të Kosovës dhe Serbisë në Uashington, raporton Front Online. Ai ka falendëruar SHBA-të dhe ish-presidentët amerikan që e...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë. “Marrëveshja për Normalizim Ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë që parasheh investime miliardëshe në shumë fusha është e mirëpritur për...
Lajme27 Gusht 2020
Akademia Profesionale INFINIT në mbështetje të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve bazuar në Planin e Veprimit për Punësimin e të rinjve 2018-2020, sot ka filluar trajnimin “Përgatitja e të rinjve për përpunimin e të...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell mësohet se së fundmi ka pasur një bisedë me ministrin e Jashtëm të Rusisë Sergey Lavrov, për situatën në Bjellorusi pas zgjedhjeve presidenciale të 9 gushtit. Sipas një...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Bashkimi Evropian mbështet propozimet e OSBE-së për zgjidhjen e situatës në Bjellorusi dhe shprehet i gatshëm për të mbështetur promovimin e tyre. BE shpreson që Rusia gjithashtu t’i mbështesë ato, tha shefi i politikës së...
Lajme18 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj i shoqëruar nga ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi kanë vizituar Klinikën e Gjinekologjisë dhe atë të Neonatologjisë në QKUK. Zemaj nga aty ka thënë...
Lajme18 Gusht 2020
Përmes një komunikatë për media, Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës – SPP/TK, thekson se mbështet çdo vendim të Bordit dhe Aksionarit. “Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës me vëmendje dhe shqetësim të madh po...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.