×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Silvio Berlusconi shtrihet në spital, kjo është gjendja shëndetësore e tij

  FrontOnline
  09 Qershor 2023

  Presidenti aktual i klubit futbollistik Monza, Silvio Berluscoini është shtruar në spital.

  Ish-kryeministri i Italisë dhe ish-presidenti i Milanit, është shtruar në spitalin “Raffaele”, në qytetin e Milanos, shkruan IndeksOnline.

  86-vjeçari do të kaloj natën në spital ku do të kryej disa kontrolle pasi të planifikuara në lidhje me patologjinë e njohur hematologjike.

  Burlusconi gjate muajit prill ishte për 45 ditë në kujdes intenziv pas një infeksioni në mushkëri, ku ishte liruar me 19 maj.

  Mjekët, Alberto Zangrillo dhe Fabio Ciceri, ditën e sotme kanë lëshuar një deklartaë rreth gjendjes shëndetësore të Berlusconit.

  “Presidenti Silvio Berlusconi ndodhet aktualisht i shtruar në spitalin San Raffaele për kryerjen e kontrolleve të planifikuara në lidhje me patologjinë e njohur hematologjike” . Vendimi për të çuar kontrollet sot “i përgjigjet kritereve klinike të praktikës normale në mjekësi dhe nuk lidhet me ndonjë kritikë apo alarm”, thuhet në njoftim.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, doli para një gjykate në Nju Jork të hënën, për t’u përballur me akuzat për...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandoi të hënën përdorimin e një vaksine të dytë të malaries për të frenuar sëmundjen kërcënuese për jetën,...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia...
  Lajme02 Tetor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Anton Quni theksoi se në fillim numri i armatimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës numërohej në gishta, por siç...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-prokurori, Sylë Hoxha, ka thënë në Pressing të T7, se pasi janë hapur hetimet për Milan Radojçiqin, ka pranuar informacione më vonë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.